Gelenek bozulmadı

Antalya Şairler, Ozanlar ve Yazarlar Derneği (ANŞOYAD) her 19 Mayıs’ta geleneksel olarak düzenlediği etkinliğini yine her yıl olduğu gibi Kaleiçi Yat Limanı’nda gerçekleştirdi.

Gelenek bozulmadı

Gelenek bozulmadı

Antalya Şairler, Ozanlar ve Yazarlar Derneği Başkanı Şükrü Erciyeslioğlu'nun düzenlediği etkinlik kapsamında 19 Mayıs’ta tarihi kıyafetiyle ve Atatürk'ün Savarona gemisiyle Samsun’a çıkışını canlandırması büyük ilgi gördü. Hava muhalefeti sebebiyle denize açılamayan yatlarda 19 Mayıs kutlamaları devam etti. Yatta yapılacak tören öncesi toplanan dernek üyeleri şehitlerimiz için saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı’nın hep bir ağızdan okunmasından sonra, ANŞOYAD korosu Atatürk'ün sevdiği şarkıları seslendirdi.

 


“ATATÜRK'ÇÜ OLMAYAN DERNEĞİMİZE ÜYE OLAMAZ”

İzleyicilere ve üyelere hitap eden Başkan Erciyeslioğlu, derneklerinin Atatürk çizgisinde yürüdüğünü, Antalya'nın şair, yazar ve ozanlarının buluştuğu en güçlü dernek olduğunu, Atatürkçü olmayanın dernekte kabul görmeyeceğini belirtti. Kalpak takmış üyelerle birlikte yata çıkan, Başkan Erciyeslioğlu, toplanan üyelere ve meraklılara asker selamı verip el salladı. Toplu fotoğraf çekimleri sonrası faaliyet sonlandı.

 

BUSE YEŞİL


Yorum Yap