“Polis üvey evlat mı!”

Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Antalya Şubesi Başkanı Hanifi Eker, “Devletimizden beklenen; öz veya üvey evlat ayrımı yapmadan, polis memurlarının tahsil farkına bakılmaksızın haklarının 3600 ek göstergeye çıkartılmasıdır” dedi

“Polis üvey evlat mı!”

“Polis üvey evlat mı!”

Kamu yararına çalışan Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Antalya Şubesi ve 15 Temmuz Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği, bugün saat 13.30’da Kapalı Yol Caddesi’nde, polis memurlarına ayrım yapılmadan 3600 ek göstergenin verilmesi talebiyle basın açıklaması yaptı. Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Antalya Şubesi Başkanı Hanifi Eker, “Devletimizden beklenen; Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı’nı öz veya üvey evlat ayrımı yapmadan, polis memurlarının tahsil farkına bakılmaksızın haklarının 3600 ek göstergeye çıkartılmasıdır” dedi.

“TAHSİLE BAKILMADAN EK GÖSTERGE 3600 OLMALI”

Emniyet Teşkilatı personelinin 657 sayılı Devlet Memuru Kanunu’na göre emekli olunduğunda maaşının yarı yarıya düştüğünü hatırlatan Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Antalya Şubesi Başkanı Hanifi Eker, “Teşkilat mensuplarımız yaşamlarını devam ettirebilmek için emekli olduktan sonra geceleri dahi güvenlik görevlisi olarak çalışmak zorunda kalmaktadırlar. Ne yazık ki şu sıralar Sayın Cumhurbaşkanımızın 3600 ek gösterge konusundaki beyanı polisi üzüntüye sevk etmiştir. Yeni yapılacak düzenleme ile teşkilat içindeki 2 yıllık ve 4 yıllık eğitim gören polislerimizin 3000 olan ek göstergeleri 3600 olacaktır. Ayrıca düzenleme ile eğitimi lise ve altında bulunan polis memurlarının halen 1100 olan ek göstergesi 600 puan eklenmesi ile 1700 olmuştur. Polis memurlarının beklentisi bu değildir. Devletimizden beklenen Emniyet Genel Müdürlüğü’nü ve Jandarma Genel Komutanlığı’nı öz veya üvey evlat ayrımı yapmadan, polis teşkilatının tüm personelinin tahsil farkına bakılmaksızın ek göstergesinin Türk Silahlı Kuvvetleri’nde ve Jandarma Genel Komutanlığı’nda olduğu şekli ile 3600 ek göstergeye çıkartmasıdır” dedi.

ZİYA NUR SEZEN

 


Yorum Yap