Akburak yeniden Başkan

Saadet Partisi Antalya Kepez İlçe kongresi yapıldı. Tek liste ile yapılan seçimde Mehmet Akburak güven tazeleyerek yeniden Kepez İlçe Başkanı seçildi. Akburak, “Biz 840 sandıkta oy verecek insanların her biriyle tek tek konuşmadan seçime girersek vebal altında kalırız” diye konuştu.

Akburak yeniden Başkan

Akburak yeniden Başkan

Saadet Partisi Kepez İlçe Olağan Kongresi, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongre, divan kurulu üyelerinin seçilmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Divan Kurulu şu şekilde teşekkül edildi; Divan Başkanlığına İl Siyasi İşler Başkanı İsmet Pişirici, Divan Başkan Yardımcılığı’na İl Tanıtma ve Medya Başkanı Aydın Çevik ve Katip Üyeliği’ne de Can Demirel oldu

 

 “ÖNCELİĞİMİZ ÜYE YAPMAK”
Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen ise seçimleri kazandıkları takdirde yapacakları projeleri anlatarak, “Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, Antalya’dan 50 bin üye istemektedir. Seçmen sayısının 10 binde 1’i olan üye hedefimiz yeni dönemde binde 1’e düştü. Önce üyelerimize sahip çıkacağız. Şu anda 2 bin 221 üyemiz başka parti üyesi. Bunun çoğunun hangi parti üyesi olduğunu bilmiyor. Çünkü kendi bilgisi dışında üye yapılmış. Örnek verecek olursak, kendisine oy verecek bir dava kardeşimiz, bir başka partinin üyesi çıktığı için oy veremedi. Şu anda İl başkan yardımcımız, bir ilçe başkanımız istifa etmiş görünüyor. Bir başka ilçe başkanımız başka parti üyesi görünüyor. Bunların hepsini incelememiz lazım. Artık hangi ilçemizde kaç tane başka parti üyesi, kaç tane istifa etmiş üye var görebiliyoruz. Önce üye yapacağız, ardından kontrol ettirerek başka parti üyesi ise oradan istifa ettirerek kendimizin aktif üyesi yapacağız” dedi. Konuşmaların ardından Saadet Partisi Kepez İlçe Kongresi’ne geçildi. Kepez İlçe Başkanı Mehmet Akburak, 2019 yılında göreve seçildiklerini hatırlatarak pandemi nedeniyle çok fazla çalışma yapamadıklarını anlattı.

 

MİLLETİMİZİ UYANDIRMAYA İHTİYACIMIZ VAR

Kongrenin hayırlı olması temennisinde bulunan Kepez İlçe Başkanı Mehmet Akburak da Kepez ilçemize yeni seçilen Yönetim Kurulumuzla hızlı bir şekilde sahaya ineceğiz. Biz bu milleti nasıl ayağa kaldıracağız’ diye düşünmemiz gerektiğini belirterek, “İş bulamadığın için şikâyet ediyorsun. ‘İş bulamadım’ dediğin zaman azarlıyorsunuz, bundan şikâyet ediyorsun. ‘Karnım aç doyuramıyorum, çocuklarımı geçindiremiyorum, harçlık veremiyorum.’ diyorsun ama tavrında, günlük hayatında hiçbir şeyi görmüyorsun ya bunları sen getirdin. Onun için bizim milletimizi uyandırmaya, uyarmaya ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

 

 

Akburak, “Kepez ilçemiz 591 bin 895 nüfuslu, en az 258.921 seçmen, yaklaşık 840 sandık ve 66 mahalle de oluşmaktadır. Neticede biz 840 sandıkta oy verecek insanların her biriyle tek tek konuşmadan seçime girersek vebal altında kalırız” dedi.

 

YÖNETİM LİSTESİ

Saadet Partisi Kepez İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu üyeleri ise  şu isimlerden oluştu:
Asıl üyeler: Mehmet Akburak, İsrafil Çakır, Can Demirel, Mehmet Yılmaz, Tevfik Can, Hamdi Tok, Suat Altındaş, Mustafa Öztoprak, İbrahim Ortaç, Abdulhakim Tamar, Muzaffer Koç, Mehmet Ali Yılmaz, Tekin Kemer, Mehmet Kılınç ve Abdullah Tunç,
Yedek üyeler: Bayram Öztoprak, Süleyman Büyük, Özden Yorulmaz, Oğuzhan Koçtürk, Mustafa Yıldırım, Selahattin Kurt, Mustafa Karaca, Zülkarneyn Erdoğdu, Zeynel Abidin Zeki, Mesut Kurt, Mustafa Karaca, Cengiz Kaya, Mehmet Sarı, Fatih Kundu ve Veysel Uluğ.

 

Haber Merkezi


Yorum Yap