'Adalet yerini buldu'

Antalya'nın Demre İlçesi’nde geçirmiş olduğu trafik kazasında ağır yaralanan ve yoğun bakıma alınan Yiğit için ailesi Demre Adliyesi önünde adalet çağrısında bulundu. Karaca ailesi Yiğit’e çarpan kamyonet sürücüsünün gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılmasının ardından bir üst mahkemeye başvurdu. Yapılan protestonun ardından sürücünün tutuklandığı ve ağır cezada yargılanacağı öğrenildi. Aile “Adalet yerini buldu” diyerek sevincini paylaştı.

'Adalet yerini buldu'

'Adalet yerini buldu'

    Demre’de Merve Karaca ve 4 yaşındaki oğlu Yiğit Karaca’ya çarpan, ehliyetsiz kamyonet sürücüsü serbest bırakıldı. Karaca ailesi, “Hepimiz gülen yüzünle seni bekliyoruz. Duyarsız kalmayalım adalet herkese lazım” diyerek Yiğit’e çarpıp kaçan ve ehliyetsiz olduğu öğrenilen kamyonet sürücüsünün gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılmasına isyan etti. Demre Adliyesi önünde toplanan yakınları, kazadan sonra Demre Devlet Hastanesi'nden, Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen ve hayati tehlikesi bulunan Yiğit için adalet istedi ve protesto öncesi bir üst mahkemeye başvurdu. Protestonun ardından kazaya neden olan sürücünün tutuklanma haberi yakınları tarafından sevinçle karşılandı. Kamyonet sürücüsü Ö.D Elmalı Ağır Cezada yargılanacak. Yiğit’in son durumuyla ilgili bilgi veren yakınları, “Şu an hala uyutuluyor. Durumu kritik. Haftaya uyandırılmaya çalışılacak ama doktorlar ve biz Yiğit için umutluyuz” dedi.

 

“YAŞAM MÜCADELESİ VERİYOR”

    Demre Adliyesi önünde yapılacak protestoyu duyurmak için sosyal medyadan açıklama yapan Anne Merve Karaca, “Geçirmiş olduğumuz trafik kazasında kırmızı Işıkta durmadan, hızla gelen kamyon bize çarptı ve bu şahıs serbest bırakıldı. Benim oğlum şu an yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor. Yarın saat 9.30’da adliye önünde Yiğit için protestoya yapılacak. Katılımınız için şimdiden hepinizden Allah razı olsun” diyerek Demre Adliyesi önünde oğlu Yiğit için adalet istedi. Baba Orhan Karaca ise “Ehliyetsiz bir şahsın altına kamyonet verilip, kırmızı ışıkta geçip trafiğin içine dalması kasten adam öldürmeye teşebbüs değil mi? Ey insanoğlu! Nerede hukuk, nerede adalet? Bugün benim başıma gelen yarın senin başına gelmeyecek mi?” diyerek isyan etti.

 

TUTUKLAMA KARARI VERİLDİ

    Yiğit’e ve annesi Merve Karaca’ya çarptıktan sonra gözaltına alınan ama serbest bırakılan Ö.D. gelen tepkiler ve başvurular üzerine tutuklandı. Mahkeme kararında, “Demre CBS’nin 2022/904 Soruşturma sayılı dosyası incelendi. Şüphelinin üzerine atılı ‘Bilinçli Taksirle Birden Fazla Kişinin Yaralanmasına Neden Olma’ suçunu işlediğine dair dosya kapsamında yer alan kamera görüntüleri, kaza tespit tutanağı ve mağdurların BTM ile giderilemez şeklinde yaralanmasına ilişkin geçici raporlar, şüphelinin kaza mahallinden yaralıları bırakıp kaçması, dosya kapsamında yer alan tanık beyanları göz önüne alındığında kuvvetli suç şüphesinin bulunması, mağdur küçük Yiğit Karaca'nın hayati riskinin bulunması nedenleriyle bu aşamada adli kontrol hükümlerinin yetersiz kalacağı kanaatiyle şüphelinin tutuklanmasına ilişkin talebin kabulü ile şüphelinin CMK'nun 100. maddesi gereğince tutuklanmasına karar verildi” denildi.

 

NE OLMUŞTU?

    Antalya'nın Demre İlçesi’nde kamyonet ile motosikletin karıştığı kazada biri ağır 2 kişi yaralandı.

    Kaza 22 Haziran 2022 Çarşamba günü saat 21.30 sıralarında D-400 karayolu Demre şehir içi geçişinde meydana geldi. Ehliyetsiz olan Ö.D.'nin (23) kullandığı 07 AAC 367 plakalı kamyonet iddiaya göre kırımızı ışık ihlali yapması sonucu Merve Karaca (26) yönetimindeki 07 Z 4923 plakalı motosikletle çarpıştı. Kazanın etkisiyle karayoluna savrulan motosiklet sürücüsü Merve Karaca ve yanında yolcu olarak bulunan oğlu Yiğit Karaca (4) yaralandı. Yaralılara ilk müdahale kaza yerinde sağlık ekibi tarafından yapıldı. Ardından ambulansla Demre Devlet Hastanesi'ne götürülen yaralılardan durumu ağır olan ve hayati tehlikesi bulunan Yiğit Karaca, Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Merve Karaca ise Demre Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı. Edinilen bilgilere göre gözaltına alınan kamyonet sürücü Ö.D işlemlerinin ardından serbest bırakılmıştı.

 HABER: FADİME YİĞİT

 

 


Yorum Yap