SÜNNET KLİNİĞİNE YOĞUN TALEP

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Kepez ilçesindeki Sağlık Merkezi’nde Türkiye’de ilk kez verdiği ücretsiz sünnet hizmeti büyük ilgi görüyor. Okulların tatile girmesiyle birlikte aileler randevularını alarak çocuklarını ücretsiz bir şekilde sünnet ettirebiliyor.

   SÜNNET KLİNİĞİNE YOĞUN TALEP

SÜNNET KLİNİĞİNE YOĞUN TALEP

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Kepez ilçesi Sakarya Bulvarı’ndaki Sağlık Merkezi’ndeki çocuklara sünnet hizmeti veriliyor. Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz sünnet hizmeti Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyor. Kasım ayında başlayan sünnet hizmetinden bugüne kadar 255 çocuk yararlandı. 0-3 ve 6-12 yaş arasındaki çocukların sünnet edildiği merkezde randevulu hizmet veriliyor. Sünnet olmaktan korkan çocuklar için sağlık biriminde yer alan psikologla görüşerek korkularının azalması için destek alabiliyor.

ÇOK GÜZEL BİR İLGİ VAR

Erkekliğe ilk adımını atacak çocuklarını sünnet ettirmeye geldiklerini söyleyen Osman Erkan, “Büyükşehir Belediyesi’ne böyle bir hizmetten dolayı çok teşekkür ederim. Sistem çok güzel, randevumuzu aldık, kontrolleri yapıldı ve şimdi sünnet olacak. Çok güzel bir ilgi var.  Özellikle böyle bir zamanda bizlere çok faydalı oldu. Tüm aile olarak destek olmak amacıyla çocuğumuzun yanına geldik” dedi.

6 YAŞ VE ÜZERİ ÇOCUKLARA SÜNNET YAPILIYOR

Büyükşehir Belediyesi Sağlık Merkezi Sorumlusu Özge Öncül, okulların kapanmasıyla birlikte sünnet kliniğine ilginin arttığını kaydetti. Öncül, “Halkımız sünnet kliniğimizden çok memnun. Sünnet hizmetimiz özel hastane sisteminde randevu alınarak yapılıyor. 0-3 yaş ve uzmanların önerdiği şekilde 6 yaş ve üzeri çocuklara hizmet veriyor” diye konuştu.

RANDEVULU TEDAVİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sağlık Merkezi’nden sünnet için ise 0 242 361 39 14 numaralı telefonlardan randevu alınabiliyor.HABER MERKEZİ

 


Yorum Yap