Milletvekillerini kınıyoruz!”

Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Dr. M. Cumhur İzgi, Sağlıkta Şiddet gündemiyle 1 Ağustos 2022 tarihinde olağanüstü toplantıya çağrılan TBMM’de toplantıya katılmayan milletvekilleri için “Sağlığın siyaset üstü olduğu söylemlerine karşın sağlıkta şiddet yasasının görüşülmesi olanağını yaratmayan milletvekillerini, özellikle de hekim olan milletvekillerini mesleki değerlerimize sahip çıkmadıkları, mesleki dayanışmayı göstermedikleri için kınıyoruz” dedi

Milletvekillerini kınıyoruz!”

Milletvekillerini kınıyoruz!”

 Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu, Çarşamba günü tüm üyelerin katılımına açık Genişletilmiş Yönetim Kurulu (GYK) toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda son günlerde ülke gündeminde yer alan konu başlıkları değerlendirildi. 3 Ağustos 2022 Çarşamba günü bütün hekimlerin katılımına açık olarak düzenledikleri Antalya Tabip Odası Genişletilmiş Yönetim Kurulu toplantısında aldıkları kararlardan birinin TBMM’de toplantıya katılmayan milletvekillerinin kınanması olduğunu belirten Dr. M. Cumhur İzgi, “Şiddetin tırmandığı süreçte konu ile ilgili yasayı görüşmekten kaçarak bizleri şiddetle baş başa bırakan, şiddet ortamında çalışmaya mahkûm eden, güvenli ortamlarda çalışma hakkımızı yok sayan, şiddeti olağanlaştıran bu yaklaşımı kabul etmediğimizi ve unutmayacağımızı belirtiyoruz. Sağlıkta şiddet nedeniyle zarar gören her bir hekim ve sağlık çalışanının sorumluluğu artık sizlerindir” dedi.

 

“ŞENOL’UN YANINDAYIZ”

Genişletilmiş Yönetim Kurulu toplantısında aldıkları kararlardan birisini de Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol’la dayanışma kararlığı olduğunu vurgulayan Dr. Cumhur İzgi  “Bilim düşmanı ve aşı karşıtı gruplar/kişiler tarafından hedef haline getirilen hatta ölümle tehdit edilen Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol’un yanında olduğumuzu, yalnız bırakmayacağımızı, şahsına yönelik her türlü saldırıyı kınadığımızı bir kez daha ifade ederiz. Gericiliğin göstergesi bu saldırılar ayrıca her geçen gün artarak devam eden sağlık alanındaki şiddetin ve kadına yönelik şiddetin farklı yansımaları olarak da değerlendirilmelidir. Tüm bunlar münferit olaylar olarak yorumlanıp geçiştirilemez” şeklinde konuştu.

 

Haber Merkezi


Yorum Yap