MATSO’da sınav zamanı

MATSO, TOBB Mesleki ve Belgelendirme Merkezleri (Meybem) A.Ş. işbirliğinde Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5 Yeterlilik Belgesi Sınavı düzenlendi.

MATSO’da sınav zamanı

MATSO’da sınav zamanı

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Girişimcilik Akademisi ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki ve Belgelendirme Merkezleri (Meybem) A.Ş. işbirliğinde Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5 Yeterlilik Belgesi Sınavı düzenlendi. MATSO Toplantı Salonu’nda gerçekleşen yazılı sınavın ardından uygulamalı sınava geçildi. Satış veya kiralamaya konu gayrimenkulün alım-satım-kiralama prosedürlerinin bilinmesi, uygulaması ve uygulandığının kontrol edilmesinin ölçüldüğü “Yazılı” ve “Uygulamalı” olarak iki aşamada yapılan sınavda başarılı olanlar Emlak Danışmanı (Seviye 5)  Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanacaklar.

BU BELGE ZORUNLU

MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör,  düzenlenen sınavın katılımcılarına sınavda başarılar dileyerek mesleki yeterlilik belgesinin önemine değindi.  Emlak Danışmanlığının mesleğinde eğitim almış ve nitelik kazandırılmış bireyler tarafından yürütülmesinin sektörde kaliteyi artırdığına ve denetim sağladığına vurgu yapan Başkan Güngör, “Bu belge taşınmaz ticareti ile ilgili işletmelerde çalışan kişilerin bu işi yapmaya yetkili ve yeterli kişiler olup olmadığını göstermektedir. Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5 Yeterlilik Belgesi zorunluluk haline gelmiştir” diye konuştu.

Haber Merkezi


Yorum Yap