“Boyunuzun ölçüsünü ALACAKSINIZ”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ‘Antalya sizden hizmet bekliyor’ eleştirilerine sert çıktı. AKP Grubu’na seslenen Başkan Böcek, “Biz hizmeti halka hizmet olduğunu bilerek geldik buralara. O şaşalı döneminizden sandığa gömdüğümüz günleri unutmayın. Genel seçim yaklaşıyor onu da göreceksiniz. Boyunuzun ölçüsünü orada da alacaksınız” dedi

“Boyunuzun ölçüsünü  ALACAKSINIZ”

“Boyunuzun ölçüsünü ALACAKSINIZ”

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ağustos Ayı Olağan Meclisi, belediye hizmet binasındaki salonda gerçekleştirildi. Muhittin Böcek'in başkanlığındaki Meclis’te 58 madde görüşüldü.

Meclis’e AKP sözcüsü Ali Çetin ile Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek arasındaki mikrofon kapatma polemiği damga vurdu. Meclis sonunda fenalaşan MHP Meclis Üyesi Ercan Uğur ambulansla hastaneye kaldırılırken, Uğur'a ilk müdahale ASAT Basın Müdürü Ercan Değirmenci tarafından yapıldı

 

AKP Meclis Üyesi Ali Çetin daha önceki oturumlarda mikrofonun kapandığını hatırlatarak, “Mikrofonumuzu kapatan siz değilsiniz. Hakkınızı yemeyelim ama sizden onay almadan kendini sizin yerinize koyarak haddini aşarak kapatılmasına göz yuman bu anlayışı doğru bulmuyoruz. Bu yönetim anlayışı o kadar ileriye gidiyor ki mikrofonumuz kapatılıyor” dedi.

 

“ANTALYA HİZMET BEKLİYOR”

Eleştirilerinin yapıcı olduğunu belirten AKP Meclis Üyesi Ali Çetin, Muhittin Böcek’e şunları söyledi: “Türkiye demokratik bir hukuk devletidir. Bu milletin hakkını kimse çiğneyemez. Sandık dışında yol arayanlar daha şimdiden 2023 seçimlerine gölge düşürmeye çalışanlar akıllarını başlarına toplamalıdır. Sayın Başkan, vatandaşlar ile alakalı sorduğumuz her soruya alaycı bir tavırla cevap vermenizi o koltuğa ve makama yakıştırmadığımızı belirtmek isteriz. Eleştirilerimizi dikkate almak sorularımıza cevap vermek yerine sergilediğiniz tavırlar gündemi ve konuları saptırmaya yönelik gayretler ulusal siyasi konulara girerek belediyenin çalışmalarını ve çalışmalarını kapamaya yönelik gayretler her defasında borç edebiyatı yapmak hiç yakışmıyor. Karşınızda Antalya’ya yapılan yanlışlar karşısında susacak bir AKP grubu yoktur. Sayın başkan konuşurken karşınızdakinin de bir şeyler söyleme hakkının olduğunu bilmeniz gerekir. Antalya sizden hizmet bekliyor. Biz Antalya için çalışmaya devam edeceğiz.”

 

“ZABITAYLA DIŞARI ÇIKARMAK İSTEYENLER OLDU”

Meclis Üyesi Ali Çetin’in mikrofon kapatma çıkışına cevap veren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya için 23 yıldır çalıştığını belirterek, “28 yıllık siyasi hayatımın, 20 yılında muhalefetteydim. Bu Meclis’te çok olaylar yaşadık. Bırakın mikrofon kapatmayı, buradan zabıtayla dışarı atmaya çalışanlar oldu. Meclis’te meclis üyelerini dışarı çıkarılmaya çalıştıklarını bilirim. Çalışma arkadaşlarımız bundan sonra dikkat eder. Mikrofon kesmek bizim alışık olduğumuz bir konu değildir. Haddimizi biliriz” diye konuştu.

 

“ÜLKEYİ BU HALE BİZ GETİRMEDİK”

Başkan Böcek, Meclis Üyesi Çetin’in eleştirilerinin üzerinde ise şu ifadeleri kullandı: “Bugün kavga edecek değiliz. Siz köylülerle, çiftçilerle dertleşmiyor musunuz? Biz buraya yerel yönetici olarak vatandaşların dertlerine derman olmaya geldik. Geçmiş dönemde doğru olan projeleri devam ettiriyoruz. ASAT’a elektrik parası her ay 20 milyon Lira civarı gelirken bu ay 128 milyon Lira geldi. Cumhurbaşkanı KDV oranını yüzde 8’den 1’e düşürdü satışımızdan 73 milyon zararı var. Ülkeyi bu hale biz getirmedik. Burada kimse babasının parasını harcamıyor.  Köylüsüyle çiftçisiyle beraber çalışıyoruz. Biz hizmeti halka hizmet olduğunu bilerek geldik buralara. O şaşalı döneminizden sandığa gömdüğümüz günleri unutmayın. Genel seçim yaklaşıyor onu da göreceksiniz boyunuzun ölçüsünü orada da alacaksınız. Muhittin Böcek hizmet etmiyorsa sevinsinler, gelecekte demek bir umudu var ama çok beklersiniz.”

 

Meclis’in sonunda fenalaşan MHP Meclis Üyesi Ercan Uğur ilk müdahaleyi eski sağlık çalışanı ASAT Basın Müdürü Ercan Değirmenci yaptı. Meclis Üyesi Ercan Uğur hastaneye kaldırıldı.

 

ARDA KIR


Yorum Yap