“Sorun çözme kapasiteleri bitti”

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, yaptığı basın açıklamasında gündemi değerlendirdi. Düzen, iktidarın sorununu çözme kapasitesinin tamamen bittiğini söyleyerek, “AKP artık can çekişmektedir” dedi.

“Sorun çözme kapasiteleri bitti”

“Sorun çözme kapasiteleri bitti”

Düzen açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bildiğiniz üzere Temmuz ayı enflasyon rakamları açıklandı. TÜFE'de yüzde 79’ları gördü tabii. Burada dikkatinizi çekerim. Bu rakamlar TÜİK'in rakamları. Bağımsız araştırma grupları enflasyon rakamlarının çok daha yüksek seviyelerde olduğunu ortaya koyuyor. Tabii ağızda telaffuz edildiği zaman bir istatistik olduğu için anlamanın kavranılmasında zorlanan bu rakamlar insanlarımız için hayat pahalılığı geçim sıkıntısı mutfakta tencerenin kaynamaması manasına gelmektedir. Bundan sorumlu olan mercilerin ağır edip sorunu çözmek için adımlar atması gerekirken Ekonomiden Sorumlu Bakan Sayın Nebati, ‘Yabancı ülkenin bir baAkanıyla sohbet ediyoruz. Yahu sizin enflasyon çok yüksek’ dedi. Ona doğru ama bakıp ‘Ben bu enflasyonla sokağa çıkıyorum. Siz yüzde onluk enflasyonla sokağa çıkamıyorsunuz’ dedim şeklinde ekranlarda açıklama yapabiliyor.

Sayın Bakan'ın söylemlerinin ve rakamların bize gösterdiği çok önemli bir gerçek var. O da bu iktidarın sorununu çözme kapasitesinin tamamen bittiğidir. Mental yorgunluğun ötesinde artık AK Parti can çekişmektedir. En basit sorunlarının dahi kör düğüm olmasını aziz milletimiz hak etmemektedir.

Kimse merak etmesin. Üretime dönük yatırımlar ile milletin emeğine sahip çıkma ile parayı betona değil yatırıma aktarma yöntemiyle ekonomiyi de biz toplayacağız, iş başına gelir gelmez bu krizi çözeceğiz.”

Haber Merkezi


Yorum Yap