Körlerle sağırlar birbirini ağırlar!

Hülya Avşar, tek başına magazin basınına istemedikleri kadar malzeme verecek.

Körlerle sağırlar birbirini ağırlar!

Körlerle sağırlar birbirini ağırlar!

Bu yıl 49. kez düzenlenecek olan Türkiye'nin en önemli sinema olayı kabul edilen Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin yönetimi, yaygın basından gerekli ilgiyi göremeyince çareyi skandalları ile gündeme gelen Hülya Avşar'ı jüri başkanı yapmakta buldu..

 
Festival yaklaşık 9 yıldan bu yana halkktan iyice kopmuş, çok yıldızlı mekanlarda Antalyalılardan uzakta düzenlenmeye başlamıştı.
 
Halktan kaçırılan festival, "körler sağırlar birbirini ağırlar'a dönünce yaygın basında da gerekli ilgiyi görmez olmuştu.
 
Altın Portakal yönetimi, basında yeterince yer alamayışın çıkışını bu yıl magazin basınına sığınmakta buldu ve Hülya Avşar'ı sürpriz bir kararla büyük jürinin başına getirdi. Avşar'a tepkiler de başladı. Ünlü komedi sanatısı Levent Kırca, isyan etti, "Hülya varsa ben yokum, onun kültüre ve dünya görüşü jüri başkanı olmaya yetmez" dedi..
 
Festivalin Genel Yönetmeni Göksel Kumsal ise Hülya Avşar'a övgüler yağdırdı, sinema sanatına verdiği hizmetleri (!) parlak sözlerle anlatmaya, tepkileri azaltmaya çalıştı.
 
Gözümüz aydın! Altın Portakal basında çok yer alacak. Hülya Avşar, tek başına magazin basınına istemedikleri kadar malzeme verecek. Artık kimin selüliti var, kim kiminle kaçamak yapmış, kim kime kur yapmış, jüri üyeleri ne yemiş, ne içmiş, kim alkol duvarını aşmış, kim otelde yanlış kapıyı çalmış, hangi jüri üyesi kime torpil yapmış öğreneceğiz, magazin basını bunları ' az sonra' anonsları ise defalarca ekrana getirecek, böylece festivalin reklamı da yapılmış olacak. Artık gizli saklı hiçbir şey kalmayacak.
 
Helal olsun Altın Portakal yönetimine...

 

 


Yorum Yap