Gazeteciler ve vatandaş aç kaldı

Kepezpark Varsak Projesi'nin temel atma töreninin ardından iftar için kurulan masalara geçildiğinde protokolden bir çok önemli isim, gazeteciler ve vatandaş ayakta kaldı. Sebebi ise kurulan masa ve sandalyelerin yetersiz kalması.

Gazeteciler ve vatandaş aç kaldı

Gazeteciler ve vatandaş aç kaldı

Kepez Belediyesi tarafından yıkımı yapılan yaklaşık 50 dönümlük Varsak Stadı'nın bulunduğu alana yapılacak Kepezpark Varsak Projesi'nin temel atma töreninin ardından protokol ve vatandaşa yine aynı alanda hazırlanan masalarda iftar yemeği verildi. Temel atma töreninin ardından iftar yemeği verileceği ise günler öncesinden billboardlara asılan afiş ve gezici bir araç tarafından yapılan anonslar ile vatandaşlara duyuruldu. 

 
Hatta basın mensuplarına mailler atıldı, cep telefonlarına mesajlar gönderildi. Hatta öğrendiğimize göre; bazı gazetelerin patronları, üst düzey yöneticileri de Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü tarafından bizzat özel cep telefonlarından aranarak etkinliğe davet edilmiş. Temel atma töreninin ardından iftar için kurulan masalara geçildiğinde protokolden bir çok önemli isim, gazeteciler ve vatandaş ayakta kaldı. Sebebi ise kurulan masa ve sandalyelerin yetersiz kalması.
 
Gazetecilerin kendilerine oturacak alan bulamaması nedeniyle etkinlik alanından erken ayrıldığı öğrenilirken, bir kısmının ise yaygara koparttığı öğrenildi. Aynı zamanda ayakta kalan vatandaşların ise iftar yemeklerinin dağıtıldığı araçların önünde uzun kuyruklar oluşturduğu ve zaman zaman tartışmaların yaşandığı olaya zabıta görevlilerinin müdahale ettiği de bize gelen bilgiler arasında yerini aldı.
 
Basın Müdürü Gültekin Bursalı'nın etkinlik alanından erken ayrılan gazetecileri arayarak eşleri ile birlikte restorana davet ederek, yaşanan gerginliği önlemeye çalışması bile etkinlik alanında kalan gazetecilerin aç kalmasını önleyememiş. 

Yorum Yap