Hepimiz fişleniyoruz !

 • İbrahim Akkaya

  İbrahim Akkaya Yazı Arşivi
  18 Şubat 2013 /   4345 Okunma

  Hepimiz fişleniyoruz !

  CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar, müthiş bir performans gösteriyor ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ‘önerge rekortmenliği’ unvanına koşuyor.

  Aynı zamanda Akdeniz GERÇEK’in köşe yazarı olan ve yoğun temposuna rağmen yazılarını kesinlikle aksatmayan Acar, gerek ülkenin, gerekse Antalya’nın sorunlarının takipçisi olmayı sürdürüyor, bir yandan yasa tasarıları hazırlarken, diğer yandan da Antalya’nın ve ülkenin sorunlarını önergelerle Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıyor, önergelerin dışında Meclis kürsüsünden de sesini duyuruyor.

  Gürkut Acar’ın son iki önergesini çok önemsiyorum.

  Acar, hem herkesin uykularını kaçıran fişleme sorununun, hem de Finike’de asırlık sedir ağaçlarının taş ve mermer ocaklarına kurban edilerek katledilmesinin hesabını soruyor, yetkilileri uyarıyor, görevlerini yapmaları uyarısında bulunuyor.

  Kimi çevreler ciddiye almasa da Türkiye genelinde ve Antalya’da ciddi bir fişlenme modası var.

  İnsanlar, çeşitli yöntemlerle fişleniyor, izleniyor..

  Bu fişleme ve izleme olayları öylesine abartılıyor ki, kişilerin en mahrem yerine yatak odasına kadar giriliyor.

  Özellikle seçilmişler ve sivil toplum örgütlerinin yönetici ve üyelerine yönelik dinleme, ortam dinlemesi ve izleme rahatça yapılıyor, bu konudaki tepkiler ve kaygılar hiçe sayılarak insan haklarına doğrudan saldırı anlamına gelen bu çalışmalar her geçen gün artarak devam ediyor.

  Gürkut Acar’ın Meclis’e taşıdığı ‘Mahalle Polisi’ uygulaması da bu olumsuz çalışmalarının en çarpıcı örneklerinden birisi olarak kaşımıza çıkıyor.

  Kimsenin özeli kalmadı..

  Kişiler hem inançları, hem de siyasi eğilimleri için fişleniyor.

  Şöyle diyor Gürkut Acar :

  “Mahalle polisi hangi ihtiyaçtan kaynaklanmıştır anlamak mümkün değil. Daha çok eğitim amaçlı olduğu söyleniyor. İmamlardan sonra şimdi de polislere eğitici görevi veriliyor. Bunu da anlamak mümkün değil. Bu arada vatandaşların siyasi düşünceleri ve inançları üzerinden değerlendirildiğine ilişkin örnekler kamuoyuna yansıyor.  Eğitim projesi denilerek, vatandaşın fişlenmesinin yolu açılmamalıdır”

  Antalyalılara Gürkut Acar’ın önergesine dayanarak şu uyarıda bulunuyorum :

  “ Hem izleniyor, hem gözleniyor, hem de fişleniyorsunuz. Dikkatli olun, çevrenizde ajanlar kol geziyor. Her attığınız adım takip ediliyor. Okuduğunuz gazete, siyasi düşünceniz, üye olduğunuz dernek, vakıf ve sendikalar üzerinde inanılmaz bir baskı var. Telefonla bile konuşurken dikkatli olun. Özellikle de siyasi otorite hakkında eleştirisel konuşmalar yapmayın. Hele hele polisle asla tartışmaya girmeyin. Polisten olduğu kadar imamlardan da çekinin. Tehlikenin nereden, ne zaman ve kimden geleceği asla belli değil. Korku imparatorluğu giderek faaliyet alanını ve yöntemlerini geliştiriyor”

  Pekala nedir bu fişlemenin, eğitim adı altında insanların inançları ve siyasi eğilimlerinin belirlenme çalışmaları ?

  Temelinde siyasi rant yatıyor.,

  Türkiye 2014 ve 2015’te geleceğini tayin edecek iki seçim yapacak..

  Belki de bu arada bir de Yeni Anayasa için referanduma gidilecek.

  İşte meselenin özü de burada.

  Siyasi iktidar, sandıktan daha güçlü çıkmak, ülkeyi kafasına göre daha rahat yönetmek için vatandaşın bilgilerini topluyor.

  İnanç ve siyasi eğilime göre gerekirse ikna, gerekirse rüşvet, gerekirse baskı yöntemleri uygulanacak seçimlerde.

  Sandıktan galip çıkmanın dışında başka bir düşünce ve kaygı taşımayan bir siyasi otorite yönetiyor ülkeyi.

  Adına da ‘İleri demokrasi diyorlar.

  Tablo bu, yarın ne olacağını şimdiden kestirmek güç.

  O nedenle çok dikkatli olmak, birlik ve beraberlik ülküsünü geliştirmek, birbirimize eskisinden daha çok sarılmak, omuz vermek durumundayız.

  Tribünde oturur, seyirci kalmaya devam edersek yarın dizlerimizi çok döveriz.

  Ancak iş işten geçmiş olur.

  Bunu kimse aklından bir an olsun çıkarmasın.

   

   

   

   


yorum-resim

Ens srv25 Ağustos 2020

İnsanların hepsini fisliyorlar evet düşüncelerinizi geçmişinizi rüyalarınızı bile görebilecek boyutta insan statik enerjisiyle çalışan vücutta hiçbir türlü görünmeyen bir şey ?

Yorum Yap