Akşener’i beklerken..

 • İbrahim Akkaya

  İbrahim Akkaya Yazı Arşivi
  3 Eylül 2019 /   835 Okunma

  Akşener’i beklerken..

  Sürpriz olmazsa İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,Türkün İlk Er Meydanı’ olarak bilinen ve bu yıl 667’nci kez düzenlenecek Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne katılacak..

   İYİ Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın, Antalyalıları Akşener’in katılımı ile gerçekleşecek güreşlere davet etti.

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in olası Elmalı ziyareti pek çok açıdan önem taşıyor..

  Çünkü İYİ Parti’de son dönemde işler iyi gitmiyor, tartışmalar artıyor, eleştirilerin dozu bazen inanılmaz ölçülerde sertleşiyor, söz düellosu meydan kavgasını andırır bir hal alıyor.

  İYİ Parti’ye gönül verenler, özellikle de Meral Akşener’e olan sempatileri ile Antalya teşkilatında yönetim kademesinde yer alanlar ise mevcut yönetime ve İl Başkanı Ahmet Aydın’a suçlamalarda bulunuyorlar.

  Dahası mevcut yönetime eleştiri getiren kimi yöneticiler ile partililere sosyal medya üzerinden tehdit türünden mesajlar gönderiliyor.

  Şurası yadsınamaz bir geçek ki İYİ Parti’de MHP kökenliler ile çeşitli siyasi görüşlere sahip partililer arasında ilk günden başlan doku uyuşmazlığı son süreçte iyice gün yüzüne çıktı..

  Bu noktada İYİ Parti Antalya Teşkilatı’nın en etkili isimlerinden Antalya Milletvekili Hasan Subaşı’nın yorumları önem taşıyor..

  Subaşı, İYİ Parti Antalya Teşkilatı’nda yaşanan tartışmalara kendisinin de katılmasının tartışmaları daha da büyüteceğini vurgulayarak, şunları söylüyor :

  “Tartışmalara katılmam beni taraf konumuna sokar. Oysa -ben partiliyim- diyen ve herkesin ve partimin tarafındayım. Yeni kurulmuş bir parti olmanın bazı sıkıntılarını yaşıyoruz. Yeni bir parti olarak  bir amaç etrafında birleşmek ve kurumsallaşmak kısa zamanda olmuyor. Zamana ve herkesi kucaklamaya ihtiyaç var”

  Hasan Subaşı’nın Genel Başkan Meral Akşener’in Antalya programı öncesinde sessizliğini bozması İYİ Parti Antalya Teşkilatı’nın geleceği açısından önemli bir gelişme..

  Akşener’in görüşlerine önem verdiği, çeşitli konularda fikir alış verişinde bulunduğu bilinen Subaşı, çok önemli bir noktaya dikkat çekerek, şunları söylüyor:

  “ Bazı tutucu kişilerin-bu partiyi biz kurduk, bizimdir- anlayışına sahip olabilir. İYİ Parti’nin hiziplere ayrılmasını engellemek gerekir. –küçük olsun bizim olsun- derken partiler yok olup gitmiştir. Bugün kurumsal kimliğini oluşturmuş, şeffaf, denetlenebilir, dürüst çizgide güvenilir partilere ihtiyaç var. Bu anlayışın dışında hareket etmek partinin güvenirliliğini yıpratır”

  Kim ne derse desin, kimileri doğruları başka adreste aramaya çalışırsa çalışsın İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı’nın görüşleri önemsenmeli.

  Çünkü Subaşı deneyimli bir siyasetçi ve idareci..

  Yıllarını verdiği siyasette bir iki kısa dönem dışında hep sözü dinlenir, deneyimlerine güvenilir bir siyaset adamı..

  Gerek Türkiye’de, gerekse Antalya’da siyaset düşüncesinin ve siyaset haritasının ciddi biçimde değişeceği sinyallerinin çoğaldığı bir süreçte sadece İYİ Parti Antalya’da değil, muhalefet partilerinde de ‘küçük olsun benim olsun, bu parti bizimdir, bizden sonrası tufan’ anlayışının ivedilikle değişmesi şart.

  Türkiye siyasetini de, Antalya siyasetini de yönlendirenlerin post kavgasından hızla uzaklaşıp, sorumluluk bilinciyle hareket etmesinin zamanı geldi de geçiyor bile..

  Artık küçük düşünmenin, delege hesabıyla koltuğu korumak, kayıkçı kavgasıyla rakiplerini saf dışı bırakmak gibi sinsi hesaplardan vazgeçilmeli..

  Demode olmuş siyaset anlayışını terk edip, Antalya’yı ve Türkiye’yi geleceğe hazırlayacak, Antalya’nın ve Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek siyaset anlayışı benimsenmeli..

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Elmalı ziyareti bu nedenle büyük önem taşıyor..

  Akşener’in İYİ Parti Antalya Teşkilatı’nda kaynayan kazanı görmezden gelip, her şeyi oluruna bırakması, tartışmaları, giderek kızışan kavgayı önemsemeyip, olayları seyrine bırakması İYİ Parti için de Antalya siyaseti için de büyük şansızlık, hayal kırıklığı olur.

  Bizden söylemesi..

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   


Yorum Yap