Antalya, AKP’nin kaçırdıklarını istiyor !..

 • İbrahim Akkaya

  İbrahim Akkaya Yazı Arşivi
  29 Mayıs 2019 /   5940 Okunma

  Antalya, AKP’nin kaçırdıklarını istiyor !..

  Kimileri sabırsızlansa, kimileri de eleştiri yapmaya başlasa da Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in doğruları yaptığına inanıyorum..

  Yılların tecrübesi var, hem siyasetçi olarak, hem de belediye başkanı olarak deneyimlerini Türkiye’nin gözbebeği, dünyanın sayılı kentlerinden olan Antalya’nın bugününü düzenlemeye, yarını planlamaya aktarıyor..

  Böcek’in seçim dönemi ve öncesinde birlikte çalıştığı iyi bir kadrosu var, yeniden yapılanma sürecinde de ekibiyle birlikte uyumlu bir çalışma sergiliyor..

  Acele etmiyor, kimi kişi ve grupların beklentilerinin aksine kavga etmeden, enkaz edebiyatı yapmadan, devr-i sabık yaratma arayışına girmeden, kırmadan, dökmeden işini en iyi şekilde yapmaya çabalıyor..

  Muhittin Böcek’ten farklı beklentileri olanlar var elbette, yönetim sistemini, belediye birimlerine bakış açısını, planlama ve yatırım konularındaki tutumunu eleştirenler de var..

  31 Mart’tan bugüne gelindiğinde taşların yerine oturduğunu, belediyeyi tanıdıktan sonra daha akılcı, halka dokunan uygulamalara başlandığını gözlüyoruz..

  Böcek’in öncelikle AKP’li Menderes Türel döneminde sürgüne gönderilen belediye çalışanları ile diyalog kurup, sorunlarını kimseyi kırmadan, incitmeden çözmenin çabasını göstermesi iş huzuru ve verimi açısından olumlu bir gelişme..

  Antalya’nın merkezinde yerli yabancı herkesin tepki gösterdiği faytonları kaldırma kararı çağdaş bir uygulama..

  ‘Kedi Evleri’ konusunda ise ben bazı arkadaşlar gibi düşünmüyorum, turistlerin Kalekapısı’nın rengi olan bu evlere olan ilgisini ve Antalyalıların kedi sevgisini gözardı edemeyiz..

  Şurası yadsınamaz bir gerçek ki AKP’li Büyükşehir Belediyesi dönemlerinde Türkiye genelinde olduğu gibi Antalya’da da Atatürk’ün adını ve Cumhuriyet  kazanımları kurumları unutturma, kaldırma, yok etme, hatta karalama olayları oldu..

  Belediye girişine ‘Türkiye Cumhuriyeti’ yazdırarak alkışı hak eden CHP’li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in AKP’nin Antalya’dan kaçırmaya çalıştıklarını Antalya’ya iade etmesini bekleyenler arasındayım..

  Böcek’in yenileme ile ayakta kalması mümkün olan Işıklar’daki Atatürk Stadyumu ismini Meltem’i cehenneme çeviren yeni stadyuma vermesini bekleyen, bu amaçla imza kampanyası düzenleyenlerle anlı duyguları paylaştığımı vurgulamak istiyorum..

  Antalya denince akla Konyaaltı Sahili geliyor..

  AKP’li Türel, dünyaca ünlü Konyaltı’nın adını ‘Sahil Antalya Yaşam Parkı’ yaptı.

  Bununla da yetinmedi belediye kasasından, yani Antalya’nın parasından 277 milyon lira harcayarak yenilediği sahildeki üniteleri, AKP’nin yalaka takımı içerisinde yer alan sanatçı Hülya Koçyiğit’in iflas eden damadının şirketine sudan ucuz bedelle kiraladı, AKP’den torpilli damat da Antalya’ya bile gelmeden işletmeleri başak firmalara kiralayıp, cebini doldurup gitti..

  Büyükşehir Belediyesi’nin buradan bir kuruş geliri yok..

  Üstelik güvenlik, bakım-onarım, peyzaj gibi her türlü gider de büyükşehir belediyesinin üstünde..

  Oradan elde edilen yıllık 8,5 milyon lira kira bedeli ecrimisil olarak Maliye’ye yatırılıyor..

  Başkan Böcek’in öncelikle çok sevdiği, değer verdiği ve ilk adam gibi projeyi uyguladığı sahilin adını yeniden ‘Konyaaltı Sahili’ olarak düzeltmesini ve de sözleşmede bir takım düzeltmeler yapılması için hukuk ofisine talimat vermesi bekleniyor..

  Antalya Sanatçılar Derneği(ANSAN)sadece Kalekapısı’nın değil, Antalya’nın kültür ve sanat merkezi, yurt dışına açılan penceresiydi..

  AKP’li Türel,  Yavuz Özcan Parkı’ndaki Çağdaş Yaşama Destekleme Derneği(ÇYDD) gibi burada partisi aleyhinde çalışmalar yapıldığı gerekçesiyle tahsisi iptal edip, alanı önce sözde bir derneğe, sonra da AKP’li İşadamı Maksut Ateş’e vermişti..

  Eskiden buram buram kültür ve sanat kokan ANSAN’ın eski yerinde şimdi köfte kokuları yayılıyor etrafa..

  Antalyalı sanatçılar, Başkan Böcek’in ANSAN’ı eski yerine getirme yönündeki çalışmalarını merak ve heyecanla izliyor ve müjdeyi bekliyorlar..

  Bir başka beklenti de asıl adan 100.Yıl Spor Kompleksi olan ancak ranta açılma çabaları son anda yargı kararı ile önlenen, AKP’li Türel’in  ‘Millet Bahçesi’  yapacaklarını  açıkladığı 40 bin metrekarelik alanın afet sonrası toplanma alanı olarak en kıza sürede düzenlenmesi ve oradaki rant izlerinin silinmesi..

  Sözün özü Antalya, AKP’nin kendinden aldıklarını, kaçırdıklarını, çaldıklarını istiyor..

  Adres de belli, kentin en emin kişisi Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek..

   

   

   

   

   

   


yorum-resim

Bayram DiKBAŞ 9 Haziran 2019

İbrahim abi selamlar
Bayanlar plajında şemsiye ve şenzlongtan para alınıyor. Menderes türelden kurtulduk derken mumla aramayalım. Selamlar.

yorum-resim

Fikret Oktay29 Mayıs 2019

Sevgili İbrahim Akkaya, kedileri ve diğer hayvanları pek çok kişi gibi ben de çok severim. Ancak kedi evleri şehrin en güzel yerinden mutlaka kaldırılmalı, taşınmalı. Kokudan geçilmiyor arkadaş, leş gibi. Beğenenlerin burnu mu koku almıyor, bilmiyorum ki?! Orada durmak, duraklamak mümkün değil. Antalya'ya yakışıyor mu? Bir zamanların İzmir körfezi gibi, tabakhane gibi kokuyor. Başka yer mi yok? Lütfen bu işe bir çare bulunsun artık... Sevgiler, saygılar...

Yorum Yap