Antalya’ya da birkaç deli lazım !..

 • İbrahim Akkaya

  İbrahim Akkaya Yazı Arşivi
  11 Nisan 2019 /   511 Okunma

  Antalya’ya da birkaç deli lazım !..

  “2 katlı otellerin yerine 4, 5, 6 katlı otel yapılmaya başlandı. Bu kadar da fütursuzluk olmaz artık. Buna birinin 'Dur' demesi lazımdı. Kasabaya bir deli lazımdı, o da geldi arkadaşlar”

  Bu sözlerin sahibi CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras..

  Bodrum’da görev yapan basın kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Ahmet Aras,kaçak yapıların üzerine ciddiyetle gideceklerini, bunun için de güçlü bir ekip kurduklarını vurgulayarak, şöyle diyor :

   "Buna birinin 'Dur' demesi lazımdı. Kasabaya bir deli lazımdı, o da geldi arkadaşlar. Bizler meclisimiz, başkan yardımcılarımız, personelimiz ve görevlendirdiğimiz arkadaşlarımızla tamamen bu işe motive olmuş durumdayız ve onların da arkasında duracağım sonuna kadar. İmar müdürümüz, fen işleri müdürümüz, zabıta müdürümüz onların da sonuna kadar arkasında duracağız. Onların ezilmesine izin vermeyeceğiz. Yanlış yapmalarına da kesinlikle izin vermeyeceğiz”

  Böyle deliye can kurban..

  Antalya’ya da deliler lazım, hem de birkaç tane..

  Neden mi ?

  Turizmciler, kamunun malı olan sahilleri kapattılar..

  Yayılmacı anlayışı sürdürüp, sahili işgal ettikleri gibi, tesislerinin çevresini adeta birer kurtarılmış bölge haline getirdiler..

  Projelerine aykırı olarak kaçaklar yaptılar..

  Kaçaklarını ve işgallerinin yıkımını garip bir tesadüf ki her yıl turizm sezonunda uygulanan inşaat yasağı  ile kurtardılar..

  Bununla da yetinmediler, yeniden beton kuleler diktiler, utanmadan sıkılmadan ‘İmar Barışı’ ile yasal hale getirdiler.

  Antalya’nın denizini, havasını, suyunu kullanan ve de kirleten, belediyelerini çöpçü konumuna sokan bu muhteremler merkezleri Antalya ve ülke dışında olduğu için de vergi bile vermeden kazançlarına kazanç katmaya devam ediyorlar..

  O nedenle Antalya’da bir deli ya da deliler bu işe el atmalı..

  Önce sözde imar barışıyla yasal hale getirilmeye çalışılan kaçak ve işgalleri yıkmalı, sonra da adam gibi vergi vermelerini sağlayacak düzenlemeler için merkezi hükümet nezdinde ciddi çalışmalar yapmalı..

  Antalya’ya deli ya da deliler lazım, AKP’li yönetimin halkın parasıyla yaptığı çılgınlıklara dur demeli, Antalya’nın parasını Antalya’nın gelişimine katkı sağlayacak çalışma ve projelere yönetmeli..

  Bir deli ya da deliler olmalı, Antalya’nın parasıyla yapılıp, sanatçı Hülya Koçyiğit’in damadına peşkeş çekilen Konyaaltı Sahil Düzenlemesi ile ilgili adrese teslim ihaleyi kamu yararına aykırı olduğu gerekçesiyle iptal edip, ya kamu eliyle, ya da açık, şeffaf bir ile açarak, Antalyalıların işletmesine olanak sağlamalı.

  Bir de ya birkaç deli masaya vurup, AKP’li Başkan Menderes Türel’in öve öve bitiremediği Lara’daki  içerisinde bin yataklı otelin gizlendiği(Fettah Tamince’ye  söz verildiği söyleniyor)Kruvaziyer Limanı Projesi’ni yırtıp atmalı..(Geçen yıl Antalya’ya sadece bir kruvaziyer gemisi gelmiş)

  Bir ya da birkaç deli harekete geçmeli, eski Başkan Türel’in çılgınlıklarından Boğaçayı’nda sadece protokolüne Büyükşehir Belediyesi kasasından 1,5 trilyon lira ödenen film stüdyoları projesini bir daha inmemek üzere rafa kaldırmalı..

  Bir ya da birkaç deli ortaya çıkmalı, Antalya’yı beton sevicilerin karargahı haline getiren, yeşilin ve mavinin düşmanı kesilen, Boğaçayı ve Kırcami’de akrabaları, yandaşları ve partililerine gazoz parasına milyarlık arazileri kapattıranların rant daha çok rant beklentilerinin önüne geçmeli..

  Bir ya da birkaç deli kolları sıvamalı, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni arpalık haline getiren, belediye şirket ve iştiraklerinde hiçbir bilgi ve donanıma sahip olmadıkları halde ‘danışman’, ‘yönetim kurulu üyesi’ gibi payelerle beslenenlere hesap sormalı..

  Antalya’ya bir ya da birkaç deli gerekli, Antalya’nın değerlerine sahip çıkmak ve korumak için..

  Bir ya da birkaç deli  gerekli Antalyalıların yarım asır sahiplendiği ‘Antalya Altın Portakal Film Festivali’ni Antalyalılarla yapmak, Ulusal Film Yarışması’nı yeniden düzenlemek için..

  Antalya’ya bir  ya da bir kaç deli gerekli, Antalya’yı Antalya’ya yakışan şekilde yönetmek için..

  Bir ya da birkaç deli gerekli Antalya’dan çalınanları Antalya’ya getirmek için..

  Bir ya da bir kaç deli gerekli Antalya’da yapılan vurgun, talan ve paylaşımın verdiği zararları en aza indirecek özverili çalışma için..

  Antalya’yı geleceğe güvenli taşımak için, geçmiş kötü izlerini, kalıntılarını silmek için bir ya da birkaç deli lazım..

   

   

   

   

   

   

   

   

   


Yorum Yap