Bizim mahallenin muhtarları !.

 • İbrahim Akkaya

  İbrahim Akkaya Yazı Arşivi
  9 Şubat 2019 /   3100 Okunma

  Bizim mahallenin muhtarları !.

  50 gün sonra sandık başına gideceğiz..

  Antalya’yı 5 yıl süreyle yönetecekleri seçeceğiz..

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ile birlikte Kepez, Muratpaşa, Konyaaltı, Döşemealtı ve Aksu’nun da aralarında olduğu 19 ilçenin yerel yöneticilerini oylarımızla belirleyeceğiz..

  31 Mart yerel seçimlerinde yarışacak belediye başkanları belli oldu, siyasi partilerde belediye meclisi adayları listeleri için yoğun bir çalışma var..

  Gerek Cumhur İttifakı’nı oluşturan AKP-MHP ve BBP’de, gerekse Millet İttifakı’nı oluşturan CHP ve İYİ Parti’de belediye meclis üyeleri listesinin hazırlanması aşamasında hem gergin, hem de heyecanlı bir bekleyiş var..

  Bu bekleyiş 10 gün sonra bitecek..

  Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim takviminde şöyle deniyor :

  19 Şubat 2019 Salı: Siyasi parti ilçe başkanlıklarının belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği ve il genel meclisi üyelikleri seçimlerine ait aday listelerini ilçe seçim kurullarına, büyükşehirlerde siyasi parti il başkanlıklarının büyükşehir belediye başkan aday listelerini il seçim kurullarına alındı belgesi karşılığında elektronik ortamda DVD, flash bellek, hard disk vb. ile fiziki ortamda kağıt olarak en geç saat 17.00'ye kadar vermelerinin son günü. Bağımsız olarak adaylıklarını koyacak kişilerin adaylık için saat 17.00'ye kadar başvuruları için son günü”

  Yerel seçim denince akla belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği geliyor.

  Oysa demokrasinin temel unsurlarından olan muhtarlar, vatandaşa en yakın yerel yöneticileri de seçeceğiz.

  Pekala muhtar kime deniyor ?

  ‘Muhtar, mahalle sakinlerinin gönüllü katılımıyla ortak ihtiyaçları belirlemek, mahallenin yaşam kalitesini geliştirmek, belediye ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla ilişkilerini yürütmek, mahalle ile ilgili konularda görüş bildirmek, diğer kurumlarla iş birliği yapmak ve kanunlarla verilen diğer görevleri yapmakla yükümlü olan kimseye deniyor. Mahalle halkı tarafından seçilen muhtarların birtakım görev ve sorumlulukları bulunuyor. Muhtarların görev süresi 5 yıldır. Muhtar, mahalle ilişkin kararlarını 4 azasıyla birlikte alır.’

  İşte Antalya’da bu görevi yapmak isteyen muhtar adayları da yasal süre içerisinde başvurularını yapıp, seçim çalışmalarını yapmak üzere kolları sıvadılar ve sahaya indiler..

  Elbette her muhtar ve muhtar adayı değerli, ancak bizim mahallenin iki muhtar adayı var ki onları tanıtmak ve destek vermek istedim..

  Hüseyin Kazancı’yı Antalya’da bilmeyen yoktur, Kazan Restoran’ın sahibi olan Kazancı, bir önceki dönem Antalya Büyükşehir ve Muratpaşa Belediye Meclisi Üyesi olarak görev yapmıştı..

  Kazancı, siyasete ara verdi, kendini işine adadı..

  Madem ki Hüseyin Kazancı sahneden çekildi, boşluğu başka Kazancı doldurmalıydı..

  Öyle de oldu, Kazancı’nın gelini oğlu Hakan Kazancı’nın eşi Derya Kazancı Konyaaltı Gürsu Mahallesi’nin muhtar adayı oldu..

  Derya Kazancı hızlı başladı seçim çalışmalarına, baba Kazancı’nın tecrübesini de ekleyerek yoğun bir şekilde sürdürüyor, Gürsu’da çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmıyor..

  Bizim mahallenin bir diğer muhtar ardayı ise Cenker Arpak.

  Yakın arkadaşımız olan Cenker Arpak, oturduğu Muratpaşa’nın Üçgen Mahallesi’nin muhtar adayı oldu, çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor.

  Bize ulaşan bilgiler Cenker Arpak’ın seçilme şansının çok yüksek olduğu şeklinde..

  Ceenker Arpak’a destek verenler arasında Antalya’nın tanınmış siyasetçilerinden MHP ve İYİ Parti’nin Antalya İl eski Başkanı Nizamettin Sağır da var..

  Nizamettin Sağır, Bizim Cenker’e desteğini sosyal medya üzerinden şu ifadelerle duyurdu :

  İzninizle yerel seçim propagandasına bende katılayım: Akşam Lisesinden sınıf arkadaşım. Oylar Cenker kardeşime”

  31 Mart yerel seçimlerinde başta bizim mahallenin muhtar adayları Cenker Arpak(Muratpaşa-Üçgen Mahalles)ve Derya Kazancı(Konyaaltı-Gürsu Mahallesi) olmak üzere diğer muhtar adaylarına, belediye başkanları ve belediye meclis üyelerine, elbette siyasi partilere başarı dileklerimi iletiyorum.

   


yorum-resim

Murat Duman25 Mart 2019

Buğrahan CEYHAN tercihimiz , mahallemize enerjik , genç bir isim lazım. Umarım Hayırlısı olur

yorum-resim

üçgen mahallesi25 Mart 2019

Hayırlı olsun şimdiden , bizim desteğimiz genç ve çalışkan adayımız Buğrahan CEYHAN'a .

Yorum Yap