Böyle oluyor siyasetçilerin kavgası !..

 • İbrahim Akkaya

  İbrahim Akkaya Yazı Arşivi
  16 Mayıs 2019 /   1952 Okunma

  Böyle oluyor siyasetçilerin kavgası !..

  Antalya Büyükşehir Belediyesi şirketlerinde yönetim kurulu üyesi atamalarıyla başlayan tartışmalar her geçen gün alevleniyor..

  ANET yönetim kuruluna CHP Kepez İlçe Başkanı Servet Yıldız, Konyaaltı Belediye Başkanı Onur Duruk ve İYİ Parti Kepez İlçe Başkanı Osman Bulut’un atanmasıyla başlayan siyasi kriz, İYİ Parti’nin EKDAĞ’ı kadrosuyla birlikte ele geçirmesiyle zirve yaptı..

  CHP  Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin’in partisinin iki ilçe başkanı Servet Yıldız ve Onur Duruk’un ANET yönetim kuruluna atanmasına olan tepkisini sosyal medya üzerinden İlçe Başkanının maaş alarak bir yönetim kurulunda bulunmasını veya belediye iştiraklerinden maaş almasını etik ve doğru bulmadığımı belirtmek istiyorum” şeklinde açıklaması CHP’de yeni bir iç hesaplaşmanın, kavganın fitilinin ateşlenmesi olarak yorumlandı..

  Şahin’in açıklamalarına CHP Kepez İlçe Başkanı Servet Yıldız, yazılı bir açıklama ile cevap verdi, Şahin’e göndermede bulunarak,  Bu konu hakkındaki düşüncelerini ilçe başkanı olarak bizlere iletmek yerine bu şekilde gündeme taşıması, parti içi bir mücadele yöntemi olarak benimsemesi partimizin enerjisini içe yönelik harcayacağı polemiklere neden olması ve basın yolu ile bunu dışa yansıtmasını talihsiz bir açıklama olarak görmekteyim” dedi..

  Hasan Şahin, Servet Yıldız’a yanıtını yine sosyal medya üzerinden Mevlana’nın sözlerini kullanarak şöyle verdi:

  "Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verecek cevabım vardır. Ama bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adam mı diye"

  Bu satırları yazarken CHP’den ve Kepez İlçe Başkanı Servet Yıldız’dan bir açıklama, Hasan Şahin’in Mevlanalı mesajına bir yanıt gelmedi..

  Görün o ki CHP’de başlayan etik tartışması kolay kolay bitmeyecek, Antalya siyasetini ve CHP’yi yakından bilenler, bu tartışmanın birilerinin kellesini götüreceğini iddia ediyor..

  Pekala CHP Antalya Örgütü böyle karışık da Millet İttifakı’nın diğer ortalığı İYİ Parti’de her şey süt liman mı?

  Tersine orası da fena halkı karışmış durumda..

  İYİ Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın’ın ‘EKDAĞ’ı kadrosuyla birlikte istiyoruz’ açıklamasıyla başlayan tartışma her geçen dakika biraz daha alevleniyor.

  Olayın bu boyuta gelmesinde EKDAĞ yönetim kurulunun üç kez değişmiş olmasının payı elbette büyük..

  Bu noktada yapılan yorumların şimdilik bizde kalması daha iyi olacak zira iddialar yenilik yutulur gibi değil..

  Pekala İYİ Parti’nin fokur fokur kaynamasına neden olan EKDAĞ’ın mal varlığı ve işletmeleri neler?

  Daha önce yazmış olmama rağmen, kamuoyunun daha iyi aydınlanması, EKDAĞ’ın neden kadrosuyla birlikte istenmesi ve alınmasında  ısrar edilmesine katkıda bulunmak için yeniden paylaşmakta yarar görüyorum..

  İşte EKDAĞ’ın varlıkları ve işletmeleri:

  “Büyükşehir Belediyesi Kafeteryası, Atatürk Parkı Sosyal Tesisi, Lara Plajı Sosyal Tesisi, Lara Düden Balık Sosyal Tesisi,  Konyaaltı Plajı Sosyal Tesisi, Finike Plajı Kadınlar Plajı Sosyal Tesisi, Manavgat Türkbeleni Sosyal Tesisi, Konyaaltı Hurma'da demir, alüminyum, marangoz atölyeleri, kent mobilyaları üretimi, prefabrik yapılar, akıllı duraklar, çit telleri, ofis mobilyaları imalatı ve dijital baskı makineleri ile her türlü baskı işi, Cam Piramit, Atatürk Parkı ve Üçgen otoparkı işletmesi, tahsis edilen gayrimenkullerin kiraya verilmesi, simit tezgâhları, büfeler, üst geçit altı büfeleri ve Halk Ekmek büfelerini kiraya verme işi”

  Antalya kamuoyunun ve CHP tabanının merakla izlediği bir önemli konu da Büyükşehir Belediyesi ve ASAT’da yönetim yapılanması..

  Yerel seçimlerin üzerinden 46 gün geçmiş olmasına rağmen Büyükşehir ve ASAT başta olmak üzere belediye şirketlerinin yönetimlerinde beklenen değişimlerin olmayışı, AKP’li Menderes Türel dönemi yöneticilerinin hala kritik koltuklarda oturuyor olması homurtuların artmasına neden oluyor..

  Örnek mi?

  Seçim döneminde AKP’nin birer neferi gibi çalıştıkları öne sürülen ASAT Genel Müdür Yardımcıları İbrahim Tuncer, Ali Cumhur Doğan ve Osman Yıldız..

  Büyükşehir çalışanları ve CHP’liler,  ASAT genel müdür yardımcıları gibi, 31 Mart yerel seçimleri döneminde Antalya Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (ASMEK) kursiyerlerinin büyük bölümünün AKP’nin seçim bürolarında görevlendirilmesini sağlayan (master yaparken tanıştığı eski Başkan Türel’in eşi Ebru Türel’ e yakınlığı ile koltuğu kapan) Yaygın Eğitim Şube Müdürü Alev Arslangiray’ın hala görevde olmasından büyük rahatsızlık duyduklarını belirtiyorlar..

  Siyaset kulislerine yarın da değineceğiz, EKDAĞ’ı ve Bayram Dal olayını da yarın yorumlamaya çalışacağız..

   

   

   

   


Yorum Yap