Bükemediğin bileği öpmesini bileceksin !..

 • İbrahim Akkaya

  İbrahim Akkaya Yazı Arşivi
  17 Nisan 2019 /   434 Okunma

  Bükemediğin bileği öpmesini bileceksin !..

  31 Mart yerel seçimlerinde Büyükşehir ile birlikte 10 ilçe belediyesini kaybetmek doğal olarak AKP Antalya Teşkilatı’nda moral bozukluğu ile birlikte tartışmaları artırdı..

  Seçim bozgununun hesabını vermenin kaygı ve telaşı içindeki iktidar partisinin Antalya teşkilatının imdadına kaset olayı yetişti..

  Antalya kamuoyu gibi AKP kulislerinde de eski Başkan Türel’in eşi Ebru Türel’in kasetinin internette sızdırılmasında iktidar partisindeki kimi grup ve kişilerin payının ya da katkısının olduğu iddiaları konuşuluyor.

  Şurası yadsınamaz bir gerçek ki AKP, Antalya yenilgisini hazmedemiyor, sindiremiyor, bunun için de dikkatleri başta yönlere çekme çabasına giriyor.

  AKP Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş’ın,önceki günkü yazılı açıklaması da bu bozgunun, telaşın, kaygının ve de korkunun dışa vurumu olarak algılanıyor..

  Bir hukukçu olan AKP’li Taş’ın açıklamasında hem suçlama, hem iftira, hem toplumu aldatma, yanıltma var, hem de en yakınındaki isimlerden olan Menderes Türel’i sandıkta yenen CHP’li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i itibarsızlaştırma, karalama, yıpratma çabası var..

  Arkadaş bükemediğin bileği öpmesini bileceksin..

  Başka yöntemlere başvurmak, kaybetmenin suçunu başka mecralarda aramak sonuç getirmez, bu arayışta olanları daha da yıpratır, zayıflatır..

  Bu satırları yazarken AKP’li Taş’ın o talihsiz yazılı açıklamasının üzerinden 40 saati geçmiş olmasına rağmen Büyükşehir ve böcek cephesinden bir yanıt gelmemiş olması dikkat çekici..

  Böcek, ya Taş’ın akla ziyan suçlamalarının muhatabı olmak istemiyor, ya da devreye CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul’un girmesinin ve suçlamalara yanıtı vermesinin daha uygun olacağını düşünüyor.

  Gerçek şu ki birileri AKP İl Başkanı İbrahim Ethem Taş’ı fena halde gaza getirmiş.

  Neden mi ?..

  Taş’ın şu sözleri yüzünden :  

  “31 Mart Yerel Seçimleri'nde Antalya'da oy tercihlerini etkilemeye yönelik tezgâhlar, iftiralar, kumpaslar, hain planların ortaya çıktı,  demokrasi bayramına gölge düşürdü. Sayın Böcek bu hain planların mimarı olarak her ne kadar seçimleri kazansa da tarih boyunca kamu vicdanında bu şer planlarının düzenleyicisi olarak yargılanacaktır"

  Oysa CHP’nin dün suç duyurusunda bulunduğu Ebru Türel’in o kasetini çeken kişi ALDAŞ çalışanı AKP’li Niyazi Ateş..

  Yani kale içten vurulmuş..

  Niyazi Ateş’in babası Maksut Ateş AKP’nin ağır toplarından, amcası Ayhan Ateş ile AKP İl yönetim kurularında görev alan bir isim..

  AKP’li Taş’ın suçluyu Böcek ve CHP içinde aramak yerine bu kaset kumpasının partisi içinden kim ya da kimler tarafından kurulduğunu araştırıp, asıl suçluları yargıya teslim etmesi gerekir..

  Taş’ın ağır suçlamalarına CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, aynı yöntemle, yani yazılı bir açıklama ile yanıt verdi..

  Kumbul’ın Taş’ın aksine açıklamasında ortamı daha da gerecek, karşı tarafa yanıt verme olanağı yaratacak ifadelerden kaçındığını gözledik..

  CHP’li Kumbul, mevkidaşı AKP’li Taş’ın partisine ve Başkan Böcek’e yönelik  zehir zemberek sözlerinin yerine kaseti gürültü kopartan eski Başkan Menderes Türel’in eşi Ebru Türel için suç duyurusunda bulunduklarını belirterek, tartışmanın yönünü değiştirmeyi yeğlemiş gibi görünüyor.

  Kumbul’un açıklamasındaki şu bölümler önemli :

  “Seçimlerden hemen önce Ebru Türel, eşinin de mensubu olduğu partiye çıkar sağlamak ve bu parti tarafından yürütülen siyasi propagandayı yürütmek amacıyla çeşitli mecralarda seçimlerdeki en güçlü rakibi olan Cumhuriyet Halk Partisi’ne karşı karalama ve iftira kampanyalarına girişmiştir. Bu çalışmalarının bir kısmında, sosyal medya aracılığıyla kamuoyuna da yansıdığı üzere, açıkça kendisine destek veren kişileri kullanarak halkı, farklı siyasi partiye oy vermesini kabullenemediği halk kesimine karşı kışkırtma ve tahrik etme amacını gütmüştür”

  Görünen o ki bu tartışma uzayıp gidecek..

  AKP, Saray’a Büyükşehir ve 10 ilçeyi kaybetmenin suçunu CHP ve Böcek’e yükleme çabalarını sürdürecek..

  Ancak korkunun ecele faydası yok..

  Sağır sultan da biliyor ki Saray, Antalya’dan kesinlikle hesap soracak, kimi kelleler gidecek..

  Bekleyip,göreceğiz..

   

   

   

   

   

   

   


Yorum Yap