Kılıçlar erkenden çekildi..

 • İbrahim Akkaya

  İbrahim Akkaya Yazı Arşivi
  15 Mayıs 2019 /   819 Okunma

  Kılıçlar erkenden çekildi..

  Antalya gündemini Büyükşehir Belediyesi şirketlerinin yönetim kurulları oluşturmaya devam ediyor..

  Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından yapılan Belediye şirketleri ANET ve EKDAĞ’a yapılan atamalar,önce Millet İttifakı ortağı İYİ Parti’nin Antalya Teşkilatı’nı ardından da CHP Antalya Örgütü’nü karıştırdı..

  Hem de ne karışma..

  CHP’li 3 ilçe başkanı karşı karşıya geldi..

  Birbirlerine kavgada bile söylenmeyecek ifadelerle yüklendiler..

  Önce İYİ Parti karıştı.

  31 Mart yerel seçimlerinin zafer sarhoşluğundan olacak İYİ Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın, gazetelere şu açıklamayı yaptı:

  “EKDAĞ’ı kadrosuyla birlikte istiyoruz”

  Aydın’ın bu açıklamasıyla birlikte kızılca kıyamet koptu..

  Aydın, geri adım atıyor gibi yapsa da EKDAĞ’ı kadrosuyla birlikte aldı, yönetim kurulu üyesi sayısını da 11’e çıkararak, partililerine koltuk avantajı sağladı.

  EKDAĞ deyip geçmeyin..

  Aralarında çok sayıda plaj tesisi, üretim atölyeleri bulunan Ekdağ’ın bünyesindeki tesisler, işletmeler ve mekanlar şöyle:

  “Büyükşehir Belediyesi Kafeteryası, Atatürk Parkı Sosyal Tesisi, Lara Plajı Sosyal Tesisi, Lara Düden Balık Sosyal Tesisi,  Konyaaltı Plajı Sosyal Tesisi, Finike Plajı Kadınlar Plajı Sosyal Tesisi, Manavgat Türkbeleni Sosyal Tesisi, Konyaaltı Hurma'da demir, alüminyum, marangoz atölyeleri, kent mobilyaları üretimi, prefabrik yapılar, akıllı duraklar, çit telleri, ofis mobilyaları imalatı ve dijital baskı makineleri ile her türlü baskı işi, Cam Piramit, Atatürk Parkı ve Üçgen otoparkı işletmesi, tahsis edilen gayrimenkullerin kiraya verilmesi, simit tezgâhları, büfeler, üst geçit altı büfeleri ve Halk Ekmek büfelerini kiraya verme işi”

  İYİ Parti fena halde karıştı, tartışma Ankara’ya İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e kadar taşındı..

  İYİ Parti İl Başkanı Aydın, Ankara’da 3 Antalya milletvekili Feridun Bahşi, Tuba Vural Çokal ve Hasan Subaşı’nın bulunduğu bir toplantıda Genel Başkan Akşener’e EKDAĞ hesabını vermek zorunda kaldı..

  Kamuoyu İYİ Parti’de yaşanan EKDAĞ kavgasını izlerken, CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, ortaya adeta bir bomba bıraktı..

  Şahin, partilisi  CHP Kepez İlçe Başkanı Servet Yıldız ve Konyaaltı İlçe Başkanı Onur Duruk’un ANET yönetim kurulu üyeliğine atanmalarına karşı çıktı, sosyal medyadan CHP’yi karıştıran şu paylaşımı yaptı :

  Son günlerde parti kamuoyunda tartışılan bir konuya açıklık getirmek istiyorum. Hayatım boyunca aldığım en onurlu ve gurur verici görev Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı görevidir.Bu anlayış ile bir İlçe Başkanının maaş alarak bir yönetim kurulunda bulunmasını veya belediye iştiraklerinden maaş almasını etik ve doğru bulmadığımı belirtmek istiyorum. CHP’li üyelerimizin bana verdiği bu onurlu görevi bu anlayış ile devam ettirmeye ve partime layık olmaya çalışmaya devam edeceğim”

  CHP’li Şahin’in bu paylaşımına CHP’li Kepez İçe Başkanı Servet Yıldız, zehir zemberek ifadelerle tepki gösterdi..

  CHP’li Yıldız, “ Kamuoyunun dikkatine” başlıklı yazılı açıklamasında partilisi CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin’i adeta yerden yere vurdu :

  Yıldız, açıklamasında, “Bir ilçe başkanımızın önce sosyal medyada, sonra da basın aracılığı ile şahsım ve Konyaaltı ilçe başkanımız hakkında yersiz ve anlamsız beyanlarını partim adına üzüntü ve kaygıyla takip ettim. Beyanında şahsım ve Konyaaltı İlçe başkanımızın Büyükşehir belediyemize ait bir şirketin yönetim kurulunda görev almamız ve oradan alacağımız ücreti gündeme taşımış” ifadelerine yer verdi.

  Yıldız, Şahin’in görüşlerini sosyal medya aracılığıyla paylaşmasına da tepkili yaklaşarak, şunları söylüyor :  “Belediye ve örgüt bağlarımızın daha sağlıklı yürütülebilmesi adına bize tebliğ edilen bu görevi belediye hizmetlerine katkı verebilmek ve belediyemizle örgütümüz arasındaki gönül bağını koruyabilmek adına bir vesile olarak görmekteyiz. Oradan gelecek olan bir miktar sembolik para bizim gündemimizde asla olmamıştır, olamaz. Bu konu hakkındaki düşüncelerini ilçe başkanı olarak bizlere iletmek yerine bu şekilde gündeme taşıması, parti içi bir mücadele yöntemi olarak benimsemesi partimizin enerjisini içe yönelik harcayacağı polemiklere neden olması ve basın yolu ile bunu dışa yansıtmasını talihsiz bir açıklama olarak görmekteyim. Sorumlu bir siyaset yöneticisinin tavrı bu yönde olmamalıdır diye düşünmekteyim”

  Görüldüğü gibi ortalık toz duman..

  Siyasetin deneyimli isimleri, suların bir türlü durulmadığı CHP’de Büyükşehir şirketlerine yapılan yönetim kurulu atamalarının parti örgütüne hakim olma, parti içi hesaplaşma olarak da yorumluyor..

  Yani bir şekilde kılıçlar çekiliyor..

   

   

   


Yorum Yap