Utanç fotoğrafı !..

 • İbrahim Akkaya

  İbrahim Akkaya Yazı Arşivi
  30 Mayıs 2019 /   362 Okunma

  Utanç fotoğrafı !..

  FETÖ/PDY ile mücadelenin ağır aksak yapıldığına inanan var, bu terör örgütüne karşı gerekenin en iyi şekilde  yapıldığına inan da..

  FETÖ ile mücadelenin savsaklandığını, mücadele ediliyormuş gibi yapıldığını, pek çok şeyin üstünün bilinçli örtüldüğünü,  örgütün siyasi ayağına hala dokunulmadığını düşünen de..

  Barış Pehlivan-Barış Terkoğlu ikilisinin fırtınalar koparan kitabı ‘Metastaz’ da yazılanlara bakıldığında ise kimin cüzdanı kabarıksa, kim adamı bulmuşsa FETÖ sonrası yapılan operasyonlardan yakayı sıyırmış..

  Sıyırmak bir yana Fettah Tamince gibi iktidara yakın isimler, bırakın FETÖ’den yargılanmayı ödüllendirilmişçesine kazançlarına kazanç katmışlar..

  ‘Metastaz’da Antalya ile ilgili öylesine çarpıcı iddialar var ki, “Bu kadar da olmaz” diyerek isyan edesiniz geliyor.

  Şimdi nereden çıktı bu FETÖ meselesi diyeceksiniz ?

  Kripto FETÖ’cülerin keyfini neden kaçırıyorsun ? diyeceksiniz..

  Galatasaray’ın AKP’den torpilli Başakşehir’i 2-1 yenerek Süper Lig Şampiyonu olduğu maçta yaşanan olayların Antalya’ya Antalyaspor’a kadar yansımasının sonucu..

  Antalya’da kadın bir Antalyaspor taraftarına hakaret ettiği için yargılanan, ardından damatları Volkan Bahçekapılı, Ahmet Baran Çetin ve iki koruması ile Çeşme Aalaçatı’da ‘Yüzeyler Kebapçısı’ nı basıp mekanın sahibi Selahattin Aydoğdu’ya saldıran Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in son vukuatı Antalya ve FETÖ konusunun bir kez daha gündeme taşınmasına neden oldu..

  Terim’in olaylar sırasında bir dönem Antalyaspor forması da giyen Başakşehir Yardımcı Antrenörü Orhan Ak’a tokat attığı iddiaları olaya başka bir boyuta taşıdı..

  Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, önceki gün Fatih Terim’in 3 maçla cezalandırıldığını  açıkladı..

  A Milli Takım forması da giyen ve 2009-2010 sezonunda Antalyaspor’da oynayan kaleci Ömer Çatkıç’ın itirafları dikkat çekici..

  28 Ağustos 2017’de FETÖ/PDY yapılanması soruşturması sonucu tutuklanan ve sonradan itirafçı olan Ömer Çatkıç, 15 Eylül 2017’de savcıya verdiği ifadede şunları söylüyor :

  “Antalya'da yine Cemaat sohbetlerine katılmaya devam ettim. Sohbetleri veren kişi Toros Koleji'nde öğretmen olan Uğur Kepir isimli bir şahıstı. Sohbetler Toros Koleji'nde oluyordu. Sohbetlere takım arkadaşlarımdan Uğur Kavuk, Hakan Özmert, Orhan Ak, Emrah Başsan katılırdı”

  (Hakan Özmert,  Antalyaspor, Emrah Başsan ise Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor formasını giydiler bu sezon)

  Tıpkı Ömer Çatkıç’ın ifadesinde yer alan futbolcular gibi, FETÖ ile ilişkisi belirlenen pek çok kişi elini kolunu sallayarak Antalya’da dolaşmaya devam ediyor..

  FETÖ’yü benimsemeyen, baskı , tehdit ve yıldırma girişimlerine karşılık bu kirli örgütten uzak duranlar ile mücadele edenlerin bir bölümü kara mizah gibi ya ‘FETÖ’cü’ yaftası yediler, ya da FETÖ’den yargı önüne çıktılar..

  Acı ama gerçek FETÖ’yle mücadele edenler, Ahmet Şık örneğinde olduğu gibi, Antalya ile birlikte  Türkiye’nin pek çok yerinde FETÖ’den yargılandılar, ‘FETÖ zanlısı’ olarak mahkemelere gidip geliyorlar..

  Hal böyle iken FETÖ ile mücadelenin önemli isimlerinden gazeteci-yazar Kadri Gürsel, cezası İstinaf Mahkemesi tarafından onaylandığı için dün hapse girdi..

  Kadri Gürsel’in kelepçeli fotoğrafları resmen bir utanç belgesi..

  Dün İstanbul Çağlayan Adliyesi’ne kendisi giden Kadri Gürsel, işlemlerinin ardından cezaevine götürüldü. Gürsel'e adliyenin önünde polisler tarafından kelepçe takıldı. 

  Kelepçeli Kadri Gürsel fotoğrafı büyük tepki çekti..

  Şüphesiz bu fotoğraf en çok gerçek FETÖ’cüleri mutlu etti..

  Gürsel, cezaevine girmeden önce Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Kadri Gürsel, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

  “Delilsiz ve keyfi biçimde 11 ay hapiste tutulduğum Cumhuriyet soruşturması ve davasında gazetecilik faaliyetimin suçlanması nedeniyle hakkımda verilen ve onanan 2,5 yıllık hapis hükmünün infazı için 20 Mayıs’ta 10 gün içinde savcılıkta olmam istendi. Hakkımdaki 2,5 yıllık hükmün infazı için aldığım çağrıya uyarak Başsavcılığa başvurdum. 11 aylık tutukluluğum, 2,5 yılın hapisteki infaz süresini karşılamaktadır. İnfaz gerekçesiyle yeniden hapsedilmem hukuka aykırıdır”

  Elbette hukuk varsa ?

   

   

   

   


Yorum Yap