Hoş geldin Serdar Özkan

 • Konuk / Ahmet Akyurt

  Konuk / Ahmet Akyurt Yazı Arşivi
  25 Ağustos 2015 /   2227 Okunma

  Hoş geldin Serdar Özkan

  Aşırı sıcak, yoğun nem ve kötü zemin sanırım dün akşamki maçın olumsuz etkenleriydi.

  Cezası biten Yusuf Şimşek yönetiminde sahaya çıkan Antalyaspor’un maça iyi başladığını söyleyemem, ilk yarı boyunca sonuçsuz birkaç atak keyifsiz futbol ve konuk takımın biraz daha kazanma isteği ve 36. dakikada gelen Gençlerbirliği golü oyunda kaldığı sürece yıldızlaşan Mustafa El Kabir’den geldi.

  İkinci yarı biraz daha hareketli başlamış olsa da ilerleyen dakikalarda yine keyifsiz dakikalara döndü. İşte bu anda Yusuf Şimşek, maça imzasını attı. Yapmış olduğu oyuncu değişiklikler ile Antalyaspor’u canlandırdı. Özellikle Serdar Özkan’ın oyuna girişi ile Antalyaspor rakibi sallamaya başladı. Ve arkadan Serdar Özkan’ın olağanüstü çabaları ve çalışması sonucu önce Lazarov sonra Mbilla ve Eto ile maçı kazandı.

  Antalyaspor’dan Lazerevic ve Serdar Özkan önce çıkan isimler olurken, güven veren kalecimizde önemli kurtarışlar yaptı. Eto’nun ismi yetiyor zaten.

  Maçın hakemi genç Özkan Çeliker’e gelince stresli anlarda panik oldu. Antalyaspor’un 2. golü öncesi Ahmet Aglıza yapılan açık faulü göremedi ve bundan sonra oyunun kontrolünü sağlayamadı gereksiz sarı kartlar gösterdi, Eto ile çok sık diyaloga girmesi gözden kaçmadı.

  Bu arada hafta içinde kaybettiğimiz spor adamı gazeteci ve yöneticiliği ile hepimizi önderlik yapan sevgili Ceyhan Abimize Allah’tan rahmet ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.


Yorum Yap