Maç, sonuç ve hakem

 • Konuk / Ahmet Akyurt

  Konuk / Ahmet Akyurt Yazı Arşivi
  1 Eylül 2015 /   2882 Okunma

  Maç, sonuç ve hakem

   

  Müsabakaya Antalyaspor savunma olgusu ile başladı. Bu da Fenerbahçe’nin sağlı sollu ataklar ile Antalyaspor kalesini adeta abluka altına almasını ve topu daha çok sahip olan takım görünümünde olmasını sağladı.

  Fenerbahçe’nin iki yıldızı Persie ve Nani bu atakların önemli oyuncuları olurken, Antalyaspor savunmasındaki oyuncuların telaşlı davranışları dikkat çekti.

  Oysa daha önceki müsabakalarda olduğu gibi yardımlaşmada başarılı ve sakin olabilselerdi sonuç böyle olmazdı.

  Bu ataklar 42. dakikada sonuç getirdi. Persie’nin  ortası Nani’nin kafası ve Fenerbahçe ilk yarıyı bu şekilde bitirdi.

  İkinci yarı yine Fenerbahçe’nin atakları ile başladı. Savunmamız bu atakları zorluklarla karşılarken sürpriz golümüz geldi.

  70. Dakikada gelen golde kötü oynamamıza karşın puan için umutlandık.

  Ancak müsabaka boyunca tutarsız, dengesiz karar veren hakem Bülent Yıldırım, bir yanlış karara daha imza attı. 90+5 oynanırken savunmanın Diego’ya dokunmadığı pozisyonda faul kararı verdi ve Nani’nin ustalığı puan ümitlerimizi aldı götürdü.

  Maçın iyileri Fenerbahçe’den Persie ve Nani olurken Antalyaspor’da kesinlikle kaleci Fornezzi ve anlaşılmaz bir şekilde oyundan alınan Lazeroviç idi.

  Maçın kötülerine gelince…

  Fazla aramaya gerek yok. Kesinlikle hakem Bülent Yıldırım oldu. Özelikle 13 dakikada Nani’nin elle kesiştiği topta mutlak sarı kart görmeliydi.

  Bu arada PTT 1 Lig’de oynayan Alanyaspor’un ilk fırsatta toparlanacağına inanıyor ve maçlarını kazanan 3. Lig temsilcilerimiz Tekirovaspor’u ve Manavgatspor’u kutluyorum.

   

   


Yorum Yap