Yine Eto’o yine Fornezzi

 • Konuk / Ahmet Akyurt

  Konuk / Ahmet Akyurt Yazı Arşivi
  16 Eylül 2015 /   2225 Okunma

  Yine Eto’o yine Fornezzi

  Antalyaspor, Eskişehirspor’la oyandığı Süper Lig 4. Hafta karşılaşmasına oldukça hızlı bir tempoda başladı. Bu başlangıç galibiyete inancı olan bir başlangıçtı. Kırmızı beyazlı futbolcular, ilk yarı boyunca rakip kaleyi adeta abluka altına aldılar ancak beklenen gol bir türlü gelmiyordu. Müsabaka hakeminin deneyimsiz olması ve verdiği kararların tutarsızlığı yüzünden ile ilk yarı gol sesi çıkmadı .

   

  Antalyaspor ikinci yarıya kesin galibiyet inancı ıle çıktı. Oyun disiplininden kopmadan, mükemmel yardımlaşma örneği ile tamamen kontrolu elinde tutup gol ararken 54.dakikada Eto'dan haftanın golüne aday harika bir gol geldi.  Antalyaspor, bu golle öne geçmesine karşın yoğun ataklara devam etti.  Bu ataklardan birinde  59.dakikada Antalyaspor’un verilmeyen çok net bir penaltı pozisyonuna şahit olduk. Bu karar bile Antalyasporu durdurmadı ve atak futbola devam etti. Bu arada konuk takımın ender gelişen atakları kaleci Fornezzi‘nin ellerinde eridi. Müsabaka böyle bitecek dediğimiz anda hakemin ender doğru kararlarından birini izledik.  Antalyasporlu oyuncunun ceza sahası içinde düşürülmesine verilen penaltı kararı nihayet doğru bir karardı. Penaltı atışını kullanan Eto 5. golüne imza attı ve müsabaka bu skorla sonuçlandı. Bu galibiyette katkısı olan tüm oyuncuları kutlarken, özel bir kutlamayı hak eden elbetteki Eto ve kalecimiz Fornezzı idi.

   

    Ligde 4.hafta geride kalırken oynanan bu 4 maçta alkış tutacağım bir hakem izleyememenin üzüntüsünü yaşadım. Antalyaspor-Eskişehirspor müsababakının hakemi,  kendi egolarını öne çıkaran, gereksiz kart ve kararları ile kazanan bir takımın seyircisinin bile ciddi tepkisi ile stadı terkeden öylesine deneyimsiz bir hakemdi.


Yorum Yap