Köşe vuruşu

 • Konuk / Ahmet Akyurt

  Konuk / Ahmet Akyurt Yazı Arşivi
  30 Eylül 2015 /   2006 Okunma

  Köşe vuruşu

  Yeni stadın açılış tarihi olarak verilen Sivas maçı gelmiş çatmış, fakat stat yetişmemiş üstüne bir de taraftar ceza yemiş ve şehir tam bir karmaşa içine düşmüştü. Bu karmaşa içinde Eylül sıcağında gündüz maçına çıkmıştı. Süper Ligin iki güzide ekibi Antalyaspor v e Medicana Sivasspor.

  Yusuf Şimşek ve Sergen Yalçın gibi büyük 2 futbolcuyu kenarda hoca olarak bile görmek büyük heyecan verici . Oynatacakları futbol ise bir o kadar merak uyandırıcı bir durumdu. Yusuf Hoca, geçen hafta vasatı aşmayan Ömer Kandemir’i yedeğe çekip, Celustka’yı sağa, uzun zamandır sakatlığı bulunan Can Arat’ı ise savunmaya koymuştu. Diğer isimler de beklendiği gibi herhangi bir değişiklik olmadı.

  Her iki takımın maça coşkulu başlaması orta sahaların çabuk geçilmesi gollü bir maçın göstergesiydi. Ve nitekim daha maçın başında 1-1’lik skor yakalandı. Lazo’nun golü gerçekten şapka çıkartılacak cinsten bir goldü.

  5 haftada 5 gol atan  Eto’o yu artık rakipler fazlası ile çözmüşler. 2 kişi ile kapatarak etkisiz hale bir hale getiriyorlar. O bölgede farklı alternatifler üretmek gerekiyor. Gusmao çok yetenekli olduğunu gösterse de sert futbol karşısında sanki ürkek bir yapıya bürünüyor ve kendini gösteremiyor. O bölgeye Macoun’u monte etmek sanki daha doğru bir tercih gibi duruyor.

  Emrah’a ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Yeteneğine söylenecek tek bir laf yok. Ama maalesef maç içerisinde devamlılık sağlayamıyor. Hocası onu’ çıkar bir şut atar maçın kaderini değiştirir’ diye  90 dakika sahada tutuyor ama taraftar daha ne kadar sabredecek bilinmez. Boş kaleye kaçırdığı gol Emrah Başsan’ı özetleyen bir pozisyon oldu. Kaleciden tek hamleyle sıyrılacak kadar yetenekli. Boş kaleye atamayacak kadar ciddiyetsiz!

  Maçın hakkı beraberlik gibi görünse de galibiyeti olmayan Sivasspor’la kendi evinde berabere kalmak kaybedilmiş 2 puan demektir. Umarım bu futbolu tekrarlamadan daha iyi bir futbolla bol galibiyetli haftalar görürüz.  Müsabakanın hakemine gelince müsabaka zaten vasattı hakem de gereksiz çaldığı düdükler ile müsabakayı daha vasat bir hale getirdi.


Yorum Yap