İşte hakem !

 • Konuk / Ahmet Akyurt

  Konuk / Ahmet Akyurt Yazı Arşivi
  7 Ekim 2015 /   2292 Okunma

  İşte hakem !

  Akdeniz Üniversitesi Stadı‘nda yaklaşık 5000 seyircinin izlediği Antalyaspor-Kasımpaşa maçı zevkli ve çekişmeli geçmeye aday bir müsabaka görünümünde idi. Zira her iki takım da açık ve gole yönelik seyir zevki yüksek bir müsabaka oynamak istediler. Nitekim karşılıklı ataklarla başlamış olsalar da futbolun meyvesi olan gol bir türlü gelmedi. Karşılaşmada ciddi gol pozisyonlar ise oldukca azdı.

   

  Maçın ilerleyen dakikalarında  Antalyasporlu Emrah‘ın kullandığı duran toplar dahil,  tüm pasları yanlış adrese göndermesi,Lazereviç‘in de gününde olmaması  Eto‘nun ise rakipler tarafından sıkı markajı,  hücumda yeterlı pozisyon yaratamamlarına,teknik kadronun oyuna müdahalesi de yeterli olmayınca gol yapma şansımız kayboldu. Ancak Serdar Özkan oyuna girdikten sonra bir kaç atak yaşandı fakat neticesiz kalan ataklardı bunlar.

   

    Buradan Sayın Yusuf Şimşek'e bir şeyler söylemek istiyorum.  Müsabakada  hakem kararlarına ve hakemin değerlendirmelerine yoğunlaşacağına takımın oyununa ve kendi asli görevine yoğunlaşırsa,  takıma daha yararlı olacağı kanaatindeyim.  Hem de sıkça tribüne gönderilmez ve takımın başında sürekli kalır kanaatindeyim.

   

    Nihayet uzun bir aradan sonra görevini çok iyi yapan ve maçın tamamında tek amacı topu oyunda daha çok tutmak ve pozisyonlara daha yakın olarak hata yapmamak olan başarılı bir hakem ızlemenin keyfini yaşadım.  Maçın hakemi Ali Palabıyık‘a tavsiyem,  boş zamanlarında futbol oynamalı ve gerekirse futbol eğitimi almalı.  Zira gelecekte ülkemizi en üst düzeyde hakem olarak temsil edeceğine inanıyorum.


Yorum Yap