Bursada Eto resitali

 • Konuk / Ahmet Akyurt

  Konuk / Ahmet Akyurt Yazı Arşivi
  22 Ekim 2015 /   1885 Okunma

  Bursada Eto resitali

  Antalyaspor, altıhn değerindeç 3 puan aldığı Bursaspor deplasmanı da yine değişik bir kadro ile başladı. Ben bu onbir için  ideal bir kadro bu diye düşünüyorum. Kırmızı beyazlılar, oyuna öyle bir iyi başladılar ki,  adeta maç öncesi Eto'nun lider vasfı ile arkadaşlarını toplayıp,  onlara moral aşılayıp, motivasyonlarını yükselterek -bu müsabakayı kazanacağız- sözünü almış gibiydiler. Ve bu doğrultuda oyuna son derece hızlı başlayan Antalyaspor,  seri  ataklarla rakıp kaleyi yoklamaya başladı.  Rakip takım da buna karşılık verince,  sahada seyir zevki yüksek bir müsabaka izlemeye başladık,  Bursaspor önünde Antalyaspor adeta galibiyete şartlanmıştı.  Eto'nun Diarra ve Emrah‘ın ayaklarına attığı ölçülü paslar bu dakıkalarda olumlu kullanılamayınca, ilk yarıda gol izleme şansı vermedi seyircilere.

   

    İkinci yarıya yine aynı tempo ile başlayan Antalyaspor rakibin, 10 kişi kalma avantajını da kullanarak Emrah ve Diarra ile ataklar geliştirip, rakibi adeta bunalttılar.  İşte bu anda hata yapan Bursaspor savunmasının bu hatasını Eto affetmedi ve takımını öne geçirdi .Golden sonra bu defa Antalyaspor'da savunmada hatalar yaparak adeta rakip takıma pozisyon yarattılarsa da ev sahibi takım bu pozisyonları degerlendıremedi. Maçın uzatma dakıkaları oynanırken Emrah'ın galibiyeti perçinleyen golü geldi.Öncelikle her iki takım oyuncularını kutlamak lazım.  Seyir zevki böylesine yüksek bir müsabaka izllettiikleri için.  Elbette oyunun güzelleşmesine katkı koyan  hakem Cüneyt Çakır'ın yerinde ve doğru kararları idi.Sırası gelmişken Emrah'a sormak istiyorum performansını oyunun tamamına yansıtmayı ne zaman düşünecek ?

  Yeni stadı ile birlikte başarılı maçlara yenisini eklemek umudu ve dileğimle kırmızı beyazlı oyuncuların bu galibiyetlerini kutluyorum.


Yorum Yap