Profesyonel olmak

 • Konuk / Ahmet Akyurt

  Konuk / Ahmet Akyurt Yazı Arşivi
  24 Kasım 2015 /   1788 Okunma

  Profesyonel olmak

   

  Galatasaray- Antalyaspor maçıyla ilgili yorum yapmadan önce bir konuya değinmek istiyorum. Bir futbol takımı düşünün,  Süper Lig‘de oynuyor sezon başında önemli ve ses getiren transferler yapmış ve sezona mükemmel bir başlangıç yaparak bu yıl çok iyi yerlerde olacağının müjdesini vermiş..

  Fakat işler bu kadar güzel giderken şu ana kadar oynadığı on iki maçın yedisinde takımın başında teknik direktör yok …

  Neden mi?

  Geçen yıldan kalan cezası henüz tamamlanmışken, hakeme hakaret ve bir dolu olumsuz davranış sonucu yeniden yedi maç ceza…

  Bu nasıl bir profesyonellik ?

  Diğer taraftan yıldız futbolcu Eto, oynadığı tüm maçlarda başarılı olmasının yanı sıra takım arkadaşlarını saha içinde ve saha dışında motive ederek, takım başarısına önemli katkı koymakta. Bence profeyonellik bu olsa gerek.

  Maça gelince oldukça zevksiz ve futbolsuz geçen kısır ve ev sahibi takımdan gelen tek gol ile kapanan ilk yarı.

  İlk yarıda Galatasaray’ın biraz daha baskılı olduğunu gözledik.

  İkinci yarı öyle bir başladı ki,  ilk yarı sonunda oyuna giren Lazio'nun inanılmaz katkısı ile Antalyaspor, sahanın her yerinde bitmek bilmeyen atakları ile TT Arena‘yı ev sahibi takıma dar etti,  beklenen gol gecikmeden geldi.

  Oyun bundan sonra inanılmaz bir hız kazandı ve her iki takımın hücum oyuncuları gol atarken, savunma oyuncuları ise gol yeme yarışında oldular.

  Şunu vurgulamak istiyorum her iki takımın savunma hattında önemli hatalar yapılıyor, ancak buna yeterli müdahale yapılmıyor.  Bu savunma hatalarına bir de Antalyaspor'un duran toplardaki zaafiyeti eklenince seyirciler bol gollü bir müsabaka izlediler.

  Antalyaspor'un çok daha başarılı olacağına inancım sonsuz.  Yeterki görevli olan tüm bireyler üzerine düşeni profesyonelce yapsınlar.

  Maçın hakemi Ali Palabıyık, bana göre Türkiye‘nin en iyi ve en güvenilir hakemlerinden biri. Dürüst, başarılı ve gördüğünü çalan genç ve yürekli bir profesyonel yolu açık olsun.

   


Yorum Yap