Eto'o'dan bir darbe de Konya'ya

 • Konuk / Ahmet Akyurt

  Konuk / Ahmet Akyurt Yazı Arşivi
  3 Mayıs 2016 /   1937 Okunma

  Eto'o'dan bir darbe de Konya'ya

         

      Antalyaspor-Torku Konyaspıor maçı öncesi her iki takım oyuncuları ve hakemlerin omuz omuza ‚sporda şiddete hayır‘ adına yapmış oldukları 2 dakikalık seremoni övgüye değerdi.  Sahalarımızda buhdan sonraki günlerde Antalya’da Pazar akşamı olduğu gibi şiddetten uzak futbol ile dolu günler dileriz.

     

      Konyaspor, müsabakaya öyle bir başlangıç yaptı ki ilk 5 dakika adeta fırtına gibi esti ve bu süreçte çok önemli iki gol pozisyonu yakaladı.  Ancak bu fırtına 5.dakıkadan sonra dindi ve Antalyaspor bu dakikadan itibaren oyunda dengeyi kurup, Serdar ve Eto'o ile ciddi ataklar geliştirdi, ilk yarı golsüz kapandı.İkinci yarı oyuna iyi başlayan taraf  Antalyaspor'du. Nitekim Eto'o -Serdar paslaşması Antalyaspor‘a maçı kazandıran golü getirdi. Her iki takım, puan cetvelinde yerlerinin rahat olması, stresten uzak fubolla dolu  seyir zevki yüksek bir müsabaka izlettiler. Mbilla ve Danilo'etkisiz olmaları ve özellikle gol yollarında başarısızlıklarına rağmen, Antalyaspor maçı kazanmayı bildi ve hanesine 3 puan yazdıran takım oldu. Bu galibiyette önemli katkısı olan oyuncularımız,  başta kaptan Eto'o, Serdar ve Motta'ya ayrı bir not düşüp, başarılarından söz etmek istedim.Her şeye rağmen kazanmak çok güzel ligi daha üst sıralarda tamamlamak ileriye donük moral ve motivsyonu olumluk etkileyecektir Ancak Ömer Şişmanoğlu'nun ısrarla kulübede oturtulmasına bir anlam veremiyorum.

   

      Maçın hakemi Suat Aslanboğa bu sezon izlediğim en başarılı hakemlerden biriydi. Hakemler açısından ciddi sıkıntılar yaşanan şu günlerde başarılı bir yönetim gösteren, vermis olduğu kararlardaki doğruluk oranı oldukça yüksek olan ve pozisyonları çok yakından izleyen hakem kardeşimin yolu açık olsun.


Yorum Yap