Antalya hakemliği toz duman !

 • Konuk / Ahmet Akyurt

  Konuk / Ahmet Akyurt Yazı Arşivi
  16 Temmuz 2016 /   4566 Okunma

  Antalya hakemliği toz duman !

  13 Temmuz 2016 tarihinde merkez hakem kurulu hakem klasmanlarını Türkiye Futbol Federasyonu(TFF) başkanının da onayını alarak açıkladı. Ancak yeni klasmanlar Antalya için tam bir hayal kırıklığı oldu.

  Yaklaşık yirmi yıldır Süper lLg hakem kadrosunda hakem bulunduran FİFA kadrosuna hakem veren Antalya, bu sezon bu kadroda hakemsiz kaldı. Daha kötüsü alt gruplardan yukarıya terfi eden hakem olmazken, klasmanlardan düşen hakemler olduğunu görmekteyiz.

  Merkez Hakem Kurulu(MHK) başkanı Antalyalı ancak bu durumu Sayın Kuddusi Müftüoğlu'na maletmek biraz haksızlık olur düşüncesindeyim. Zira Antalya hakemliği bu günlere 5 yıl öncesinden yani 5 sezon süreyle MHK Bölge Sorumlusu olarak görev yapan Hamza Işın döneminde gelmeye başlamıstır. Dolayısıyla burada ana sorumlu Hamza Işın'dır.

  Şu anda TFF kadrosunda maaşlı eğitim görevi yapan Hamza Işın, Antalya hakemliğinden önemli bir intikam almıştır. İntikamın nedeni gelecek yazılarımda yansıtılacaktır. .Belki okurlarımdan bazıları -nereden çıktı bu- diyebilir.

  Hamza Işın görev süresi devamında umut vaad eden hakemleri (muhtemelen bu arkadaşlar bugün üst düzey klasmanlarda görev yapıyor olabilirlerdi) küstürerek hakemliği bırakmalarına neden olmuştur.

  Peki kim bunlar ?

  H.Yusuf SAYIN ulusal hakem Mimar

  Berkant MERCANLI ulusal hakem Mimar

  Aydın TOKSOY ulusal hakem Doktor

  Burak ASTAR ulusal hakem ün.öğretim görevlisi

  Nihat KAYA ulusal Y.hakem üniversite mezunu

  Gökçen TOPRAK ulusal Y.hakem üniversite mezunu

  Ali ŞENCAN ulusal Y.hakem üniversite mezunu

  Barış AKDEMİR ulusal Y.hakem Doktor

  Onur BOSTANCIOĞLU bölgesel hakem pilot

  Mehmet GÖK banka yöneticisi

  Y.Eren YURTSEVER ulusal hakem muhasebe uzmanı(Polonya'da hakem)

  Bunlara ilave olarak bir kadın hakem hakemliği bıraktı ya da bıraktırıldı.

  Bayan klasman hakemi Semra İşcen, grubunda ilk sıralarda yer alıyor ve üst guruba terfi etmesine kesin gözüyle bakıldıı sezonda hakemliği bıraktı...

  Nedeni dönemin MHK sorumlusu tarafından saklı tutulmuştur.

  Yeni açıklanan klasmanda A klasmanında iki hakemimiz bulunmaktadır.

  Yani önümüzdeki sezon PTT 1.Lligi‘nde görev yapacaklar.

  Bunlardan Mustafa Öğretmenoğlu'na geçmiş yıllarda önemli şanslar verildi., sanırım yeterli görülmedi.

  Gönlüm üç yıl önce Antalya hakemliğine katılan Sarper Barış Saka'nın Antalya'yı temsilen Süper Lig kadrosunda görmeyi arzu ederdi.

  Bundan sonra ne yapılmalı ?

  Elbette elit bir gözlemci ve gönüllü kadrosu ile gelecek vaad eden ve alt yapıdan yetişmekte olan hakemlerititizlikle takibe alarak ilgili ve yetkililere empoze edip Antalya hakemliğini geçmişteki parlak donemlerine yeniden döndürmektir.


Yorum Yap