Sırada hangi takım var ?

 • Konuk / Ahmet Akyurt

  Konuk / Ahmet Akyurt Yazı Arşivi
  9 Kasım 2016 /   1551 Okunma

  Sırada hangi takım var ?

  Antalyaspor, ideal kadro ile çıktığı Gençlerbirliği maçının ilk dakikalarında üç puan hedefiyle rakip kaleye atak üstüne atak yaptı. Ancak iyi oynadığı bu dakikalarda ceza alanı içerisinde yapılan elle oynama sonucu kalesinde penaltı atışı gördü. Kalecimiz Ferhat , olağanüstü bir refleks ile bu vuruşu köşeden çıkardı. Eto'o nun mükemmel ve ayağa paslarına Danilo ve Deniz uyum sağlayamayınca pozisyon bulmakta zorlandık. 20. daikakada Danilo ile Motta'nın kanat değişimi takıma önemli bir calılık getirdi ve 40.dakika da Eto'o nun ara pasında Charles ceza alanında düşürüldü ve kazanılan penaltıyı Eto'o gole çevrildi. İkinci yarı bu defa oyuna iyi başlayan taraf misafir takım oldu ve önemli atakları Antalyaspor kalesinde kaleci ve savunmanın başarılı oyunları ile sonuçsuz kaldı.60. dakikadan sonra oyunun hakimiyeti yine Antalyaspordaydı.Ancak Danilo'nun top kayıpları ve Deniz'in inanılmaz goller kaçırması sonucu değiştirmedi. 68. dakikada Danilo'nun yerine Mbilla'nın girmesiyle Antalyaspor atakları üst seviyeye yükseldi. Ancak atılan tek gol 40. dakikada penaltıdan kaptan Eto'o ile geldi.Stattaki 9 bin seyirci bu golle yetinmek zorunda kaldı.

  Şimdi önümüzde zorlu Trabzonspor deplasmanı var. Milli maç arasından sonra oynanacak bu müsabaka ve bundan sonraki müsabakalarda Antalyaspor'un puan veya puanlar alacağına inanıyorum.

  Maçın genç hakemi Ümit Öztürk, bu ay içerisinde değişecek FIFA listesine aday hakemlerden biri ancak önemli eksikleri var. Sporcu sağlığına dikkat etmiyor, avantaj uygulamada hatalar yapıyor, maçın zor ve stresli anlarında çözüm üretmede zorlanıyor. Bunlarla ilgili daha ciddi çalışmalar yaparak kendini geliştirmesi gerekiyor


Yorum Yap