Trabzon'a klasik Antalya tarifesi

 • Konuk / Ahmet Akyurt

  Konuk / Ahmet Akyurt Yazı Arşivi
  23 Kasım 2016 /   1864 Okunma

  Trabzon'a klasik Antalya tarifesi

  Antalyaspor deplasmandaki Trabzonspor maçına öyle bir başladıki ilk üç dakika içinde ciddi bir sakatlık yaşandı, üç net gol pozisyonu yakaladı ve bunlardan yalnızca bir tanesini gol yaparak skora yansıtabildi.

   

  İlk yarı boyunca Trabzon‘un yüzde yetmiş gibi topa sahip olma oranı kimseyi aldatmasın. Antalyaspor kalesinde önemli bir gol pozisyonu yakaladığı söylenemez. Aksine Antalyaspor kontrataklarla daha net pozisyonlar yakaladı.. İkinci yarıya yine oldukca hızlı ve tempolu başlayan Antalyaspor,  hemen 46. dakikada pek gerçek olmayan bir penaltı kazandı ancak bu penaltı vuruşunda  Danilo topu kaleci Onur'a teslim etti ve Antalyaspor önemli bir pazisyonu harcamış oldu. Bu dakikadan sonra ev sahibi Trabzonspor‘un 85. dakikaya kadar süren müthiş baskısı devam etti. 

  Antalyaspor savunma oyuncularının mükemmel oyunu ve kaleci Ferhat'ın olağanüstü kurtarışları ile bu ataklar gol ile sonuçlanmadı. Bu dakikadan sonra Antalyaspor, kontrataklarla önemli pozisyonlar yakaladı ise de bunlardan netıce alamadı ve müsabaka ilk yarıda atılan tek gol ile üç puanı Antalyaspor'a getirdi. Kazanılan bu 3 puan ile Antalyaspor düşme hattının oldukca yukarılarına tırmandı ve haftalar sonra rahat bir nefes aldı.

  Burada bu başarının mimarı Rıza Hoca‘ya özel bir tebrik gerekiyor. Sadece Rıza Hoca‘ya değil,  elbette savunma oyncularının tümüne ve  özellikle maçın kahramanı Ferhat'a.  Zira Antalyasporlu oyuncuların tümü Trabzonlu oyuncuların aşırı sert oyunlarından yılmadan canla başla oynadılar.

   

     Maçın hakemi Alper Ulusoy'a gelince.  Göğsüne FİFA kokartı takmış sahada ne yaptığını bilmeyen bir görüntü verdi. Özellikle faul kararlarında standart olamaması, pozisyonlara yakın olacağım diye oyuncuların alanlarını daraltması ve pozisyonların içinde kalması dikkat çekiciydi. 46. dakikada  hiç bir kararında olmadığı gibi emin olmayan, yardımcı hakemin  iyi yerde olmadığı halde kararına uyarak doğru vermiş olduğu kararı değiştiren bir tutum içinde idi. Düşünüyorum da,FİFA kokartı ne kadar ucuzlamış...!

   

    


Yorum Yap