Dört hafta, dört gol=12 puan

 • Konuk / Ahmet Akyurt

  Konuk / Ahmet Akyurt Yazı Arşivi
  28 Kasım 2016 /   1716 Okunma

  Dört hafta, dört gol=12 puan

   

  Galibiyet serisine Adanaspor kaşısında da devam etmek isteyen Antalyaspor, oyuna önemli ataklarla başladı. Ancak önceki müsabakalarda olduğu gibi gol vuruşlarındaki etkisizlik bu maçta da kendini gösterdi. Rakip Adanaspor, orta alanı kalabalık tutarak 4-5-1 düzenini pek kaybetmeden Antalyaspor ataklarını karşılamak istese de bu planları 44.dakikakaya kadar sürebildi. Bu dakikada Deniz‘in getirip kale direğine nişanladığı topu iyi takip eden Motta, attığı gol ile takımına üç puanı getirdi. İlginç olan iki haftadır Antalyaspor'u galibiyete taşıyan gollerin savunma oyuncuları tarafından atılmasıydı.

  İkinci yarıya bu defa oyuna iyi başlayan Adanaspor oldu ve ilk 5 dakika içinde 2 net gol pozisyonu yakaladı ise de kaleci Ferhat'ı geçemediler. Müsabakanın 60.dakikasında bir tartışma anında Deniz'in sorumsuzca rakibi Renan'a tokat atması affedilir bir hata değildi. Ancak hakem bu pozisyonu göremedi..Müsabakanın ikinci yarısı genelde sert müdahale ve karşılıklı ataklarla seyir zevkinden uzak bir orta saha mücadelesi şeklinde geçse de Antalyaspor'un isteği şeklinde oldu. Zira maçın sonunda amacına ulaşıp 3 puanı hanesine yazdıran takım oldu. Önceki hafta sakatlığı nedeni ile oynamayan kaptan Eto'o 71.dakikada oyuna girdi ancak pek etkili olamadı. Müsabakada Deniz çok çalıştı ancak çok top kaybetti. Danilo başarılı oyunu ile göz doldururken, Ferhat kalesinde devleşerek mükemmel kurtarışlara imza attı.

  Kemikleşen yaklaşık 10.000 seyircinin mükemmel desteği ile bir maçı daha kazanan Antalyaspor puan cetvelinde 9. sırada kendisine yer buldu. Şimdi önümüzde zorlu Başakşehir deplasmanı var. Bu maçtan kesınlikle puanlarla döneceğine inancımız tamdır.

  Müsabakayı FİFA kokartlı hakem Halis Özkahya yönetti. Uzun süredir sakatlığı nedeni ile görev almayan Özkahya, vasat bir müsabaka yönetti. Eksik kondüsyonu nedeni ile iyi yer alamadığı için Deniz'in rakibine yaptığı ihlali değerlendiremedi


Yorum Yap