Antalyaspor tutulamıyor

 • Konuk / Ahmet Akyurt

  Konuk / Ahmet Akyurt Yazı Arşivi
  7 Aralık 2016 /   1768 Okunma

  Antalyaspor tutulamıyor

  Başakşehir karşısında savunma yapması beklenen Antalyaspor, beklentilerin aksine maça oldukça süratli ve pozisyonlar arayan takım olarak başladı ve henüz 5.dakikada Deniz'in şutu kale direğinden geri geldi. Atak oyunundan vazgeçmeyen misafir takım, 13. dakikada kaptan Eto'o nun mükemmel şutu ile öne geçmeyi başardı ise de günün başarılı isimlerinden kaleci Ferhat'ın hatası sonucu kalesinde gol gördü. Eşitlenen skor ataklarla birlikte pozisyonları da eşitlerken her iki takımın karşılıklı top kayıpları gözlerden kaçmad. Müsabakanın ilk yarısı bu şekilde sona erdi.

  İkinci yarıya ev sahibi takım gol ile başladı ve 47. dakikada öne geçti ve ataklardan 65.dakikada Teknik Direktör Rıza Çalımbay'ın oyuna müdahalesine kadar vazgeçmedi. Bu dakikada iki oyuncu birden değiştiren Çalımbay, oyunda tekrar dengeyi sağladı ve bunun karşılığını kısa sürede aldı. Günün başarılı ismi Deniz, rakip ceza sahası içinde düşürülünce kazanılan penaltıyı kaptan Eto'o bir kez daha gole çevirerek skor'u eşitledi .Bu dakikadan sonra sertleşen oyunda Antalyaspor‘dan Charles ve ev sahibi takımdan Ferhat kırmızı kartla oyun dışında kaldılar. Karşılıklı pozisyonlarla tamamlanan müsabakada Antalyaspor'da kaptan Samuel Eto'o ile Deniz ön plana çıkarken, ev sahibi takımın iki golüne imza atan Mossoro oldular.

  Müsabakanın hakemi Bülent Yıldırım, sakatlıktan henüz çıkmasına karşın oldukça başarılı bir müsabaka yönetti, Bu senenin en formda hakemi olarak gorülen Yıldırım'ın sakatlığının geçmesi Merkez Hakem Kurulu için önemli bir haber olmalı.


Yorum Yap