Bir klasik tarife de Fenerbahçe’ye

 • Konuk / Ahmet Akyurt

  Konuk / Ahmet Akyurt Yazı Arşivi
  14 Aralık 2016 /   1874 Okunma

  Bir klasik tarife de Fenerbahçe’ye

   

   

  Pazartesi akşamı AntalyaStadı‘nı dolduran 15.000 civarında seyirci, hakem ve sporcular müsabaka öncesinde Antalyaspor-Fenerbahçe maçını izleyen milyonlarca kişiye oldukca duygusal dakikalar yaşatıp, milletce teröre ve teröristlere lanet yağdırdı.

  Antalyaspor, müsabakaya Charles ve başarılı kaleci Ferhat'tan yoksun olarak çıktı . Doğruyu söylemek gerekirse onların yerine oynayanlar arkadaşlarını aratmadılar. Maçın başlaması ile birlikte Antalyaspor Deniz ve Eto'o ile rakip kaleye atak üstüne atak geliştirdi. Bu ataklar seyirciyi de coşturdu ve her iki takım taraftarları kendi takımlarını bırakıp 2 gün önceki saldırıda hayatlarını kaybeden şehitlerımize yönelik ''ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ'' tezahüratı ile stadyumu inlettiler. İlk yarı Antalyaspor‘un belirgin üstünlüğü altında devam ederken, hücum oyuncularının yakaladıkları pozisyonları gole çevirememesi sonucu golsüz kapandı.

  İkinci yarıya Fenerbahçe oldukça atak başladı ve Antalyaspor kalesinde pozisyonlar yakaladı ise de bunlardan sonuç alamadı. 60. dakikadan itibaren Antalyaspor oyunun kontrolünü tekrar ele aldı. 66.dakikada Eto'o nun akıl dolu pasını Yekta 25 metreden ağlarla buluşturdu. Bu gol aynı zamanda müsabakanın tek golüydü. Golden sonrada devam eden ev sahibi takım atakları sonuç getirmezken, 82.dakikada Musa Sow rövaşata ile topu Antalyaspor ağlarına gönderdi. Ancak aynı anda yüksek seviyeye kalkan ayağı Chico'nun kafasına temas edince, hakem Çakır bu golü faul gerekçesi ile geçerli saymadı ve müsabaka atılan tek gol ve Antalyasporun galibiyeti ile sonuçlandı.

  Müsabakanın hakemi Cüneyt Çakır'ın müsabakanın başında para atışını bir çevik kuvvet polisine yaptırması güzel bir jest olarak görüntülere yansırken, deneyimli hakemimiz Fenerbahçe'nin kazandığı golü iptal etmesi kararı kesinlikle doğru bir karardı. Zira tehlikeli hareket temasa dönüşerek direkt serbest vuruşu gerektiren bir faul olmuştu. Hakem Çakır’ın müsabakanın sonuna 7 dakika ilave etmesi sanırım biraz abartılıydı.


Yorum Yap