Antalyaspor kendini yendi !

 • Konuk / Ahmet Akyurt

  Konuk / Ahmet Akyurt Yazı Arşivi
  21 Aralık 2016 /   1822 Okunma

  Antalyaspor kendini yendi !

  Bursa Timsah Arena‘da teröre lanet sloganlar
  ı altında başlayan Bursaspor-Antalyaspor maçına ev sahibi Bursasspor aşırı hırs ve hırçınlıkla başladı. Henüz 5. dakikada Antalyasporlu Deniz'e Ertuğrul dirsek atıp, alnınında ciddi bir yara açtı. Hakemin bu pozisyonu sarı kartla geçiştirmesi manidardı. Maçın başından itibaren 40. dakikaya kadar Bursaspor, Antalyaspor'u sahasına hapsetti ve oldukça fazla sayıda pozisyon bulmasına karşın bunları gole çeviremedi. Ancak Antalyaspor, önce kaleci Fornezzi‘nin daha sonra Zeki'nin önemli hataları sonucu 2-0 geriye düştü. Başta savunmamızda oynayan Rıdvan, Zeki ve kaleci Fornezzi çok kötü oynarken, hücumda ise Danilo ve M Billa'nın Eto'o' ya istediği topları atamadılar. Zeki‘nin oyundan çıkıp yerine giren Charles'ten sonra Antalyaspor kendini buldu ve Deniz ile kazandığı gol ile umutlandı ve ilk yarı bu skorla sonuçlandı 2-1

  İlk yarı sonunda yapılan değişiklikle ikinci yarıya daha sonra kanımca gecikmeli olan değişiklikle kendini buldu ve rakip kalede önmli sayıda pozisyonlar yakaladı. Ancak hücum oyuncuları bu fırsatları kullanamadılar ve müsabaka ilk yarıda atılan goller ve ev sahibi takımın 2-1 galibiyetiyle kapanırken Antalyaspor 6 hafta sonra yenilgi ile tanıştı. Kabul etmek gerekirki Rıza Hoca bu müsabakada oyuna müdahalede biraz geç kaldı. Müdahale zamanında olsa sonuç farklı olabilirdi.Bu müsabakada kalede Ferhat'ı ve Diego'yu aradık. Deniz'e ayrı bir paragraf açmak istiyorum . Eğer takım arkadaşları Deniz'in performansının yarısını gösterebilseler, çok daha iyi bir sonuçla dönebilirdik.

  Müsabakanın hakemi Ali Palabıyık beğendiğim hakemler arasında ancak bu müsabakadaki yöne timini başarılı bulduğumu söyleyemem. Zira Bursasporlu oyuncuların aşırı sert oyunlarına zaman zaman prim tanırken, verdiği kararlarda tutarsızlıklar olduğunu söylemek mümkün. Maçın henüz başında Deniz'e atılan dirsek bana göre kırmızı kart olmalıydı. İlk yarı boyunca benim kronometreme göre kayıp zaman en az 4 dakika idi. Ancak adet yerini bulsun diye yalnızca 1 dakika ilave etmesi gözlerden ve dikkatlerden kaçmadı.


Yorum Yap