Antalyaspor böyle olamaz

 • Konuk / Ahmet Akyurt

  Konuk / Ahmet Akyurt Yazı Arşivi
  18 Eylül 2017 /   2025 Okunma

  Antalyaspor böyle olamaz


   

     Geçtiğimiz sezon Kayseri'de Kayserispor'u yenerek çıkışa geçip sezonu beşinci sırada bitiren Antalyaspor, Kayserispor maçının henüz başında yediği gol ile adeta şok oldu.  Önemli transferler yaparak sezona başlayan ancak oynadığı dört müsabakada yeterli başarıyı gösteremeyip, istenilen puanları alamayan Antalyaspor geçen yıl olduğu gibi Kayserispor müsabakasında itibaren yükselme trendi göstermesi beklenirken bu müsabakada taraftarlarını yenilgiden öte oynadığı oyunla hayal kırıklığına uğrattı

    Kaleciden sonra adama kadar sahada tel tel dökülen hatlar arasında ve kulübe ile inanılmaz bir kopukluk içinde olan Antalyaspor takımında Eto'o, Nasri 'maicon Celustka ve diğerleri hangisini yazayım bilemiyorum. Tüm bu oyuncular sahada hata üstüne hata yaparken Teknik Direktör Rıza Çalımbay ise ilk yarı boyunca oyuncularını motive etmek yerine hakemlerle karar tartışması içine girerek gerek kendine gerek sahadaki zaten iyi olmayan oyuncuların moral ve motivasyonlarını tamamen yok etti.

    Oyun ve oyuncular böyle olunca sonuç ikinci yarıda kaleci Ferhat'ın yapmış olduğu hata sonucu ev sahibi takımı kazanmaya bir adım daha yaklaştırdı. Kaptan Eto'o için önceki hafta oynadığı Galatasaray müsabakasında gerçek bir profesyonellik örneği gösterdiğini düşünmüştüm ancak bu müsabakada oynadığı oyun tam bir hayal kırıklığı idi .

     Antalyaspor'un rakibini faullerle yıldırma politikasına hakem de vermiş olduğu kararla katlı koymasına karşın, Kayserispor bireysel oyun ve oyuncular yerine takım oyununu tercih ederek Antalyaspor'u adeta sahadan sildi.

     Maçın hakemi Yaşar Kemal Uğurlu, sakin davranışları ve kararlı tutumları ile tanıdığım başarılı bir hakemdi. Ancak önceki akşam yönettiği müsabakada onun da Antalyaspor takımı gibi formsuz olduğu dikkatlerden kaçmadı. Oldukça iyi ve yeterli bir kadroya sahip Antalyaspor takımının içinde yaşanan sorunlardan bir an önce kurtulup Süper Lige adapte olması gerekiyor:  Aksi halde Antalyaspor camiası ve özellikle vefakar taraftarları hayal kırıklığına uğrayacaklardır.

   


Yorum Yap