Derbinin Galibi 'Dostluk' oldu

 • Konuk / Ahmet Akyurt

  Konuk / Ahmet Akyurt Yazı Arşivi
  14 Şubat 2017 /   1392 Okunma

  Derbinin Galibi 'Dostluk' oldu

  Fair-play'e aday gösterilecek davranışlarla geçen Antalya derbisini dostluk kazandı. Her iki takım seyircisinin karşılıklı jestleri ile başlayan maça Antalya-Alanya dostluğu damga vurdu. Bu son zamanlarda kesinlikle özlediğimiz bir tabloydu.


  İlk yarı süresince her iki takım birbirlerine üstünlük sağlayamadı. Genel olarak orta alan mücadelesi şeklinde geçen müsabakanın ilk yarı sonlarına gelindiğinde Antalyaspor 40.dakikada inaılmaz bir gol kaçırdı. Gelişen kontratakta Alanyaspor golü buldu ve öne geçti. Sadece 3 dakika süren bu sevincin ardından Alanyaspor savunma oyuncusu Carlos Garcia topa ceza sahası içinde elle müdahale edince hakem penaltı kararı verdi. Kaptan Eto'o Antalyaspor'da ilk defa penaltı kaçırdı. Ancak deneyimli futbolcu pozisyonu iyi takip ederek kaleciden dönen topu kaleye gonderip takımına beraberlik sayısını getirdi ve ilk yarı 1-1 beraberlikle sona erdi.


  İkinci yarıya Antalyaspor daha hırslı ve atak başladı ancak Danilo etkisiz kalınca (her zaman olduğu gibi) Rıza Hoca oyuna müdahale ederek Danilo'yu oyundan aldı. Bu dakikadan sonra daha bilinçli ataklar geliştirip takım olarak oyunda daha etkili olmaya başladılar. Beklenen gol yine sahanın lideri ve kaptan Eto'o nun M'Billa‘dan aldığı harika pası değerlendirmesi sonucu geldi. Burada M'Billa'nın hakkını teslim etmek gerek son haftalardakı başarılı oyunu zaten bunun bir gostergesiydi. Şehrimizin süper ligdeki diğer güzide takımı Alanyaspor'un değerli yönetimi ve yeni teknik direktörleri Saffet Susiç ile kısa zamanda toparlanarak puan cetvelinde arzu ettikleri yeri almalarını diliyorum.


  Maçın hakemi Arda Kardeşler beğendiğim genç ve başarılı hakemlerden birisi. Ancak bu müsabakada biraz telaşlı gördüm kendisini. Çok koşup pozisyonlara yakın olacağım derken zaman zaman pozisyonların içinde kaldı. Gelecekte çok daha başarılı müsabakalar yöneteceğine inancım sonsuz. Zira kafasında tilkiler dolaşmadan gördüğünü çalabilen dürüst ve pırıl pırıl bir hakem yolu açık olsun.


Yorum Yap