Eto’o varsa sorun yok

 • Konuk / Ahmet Akyurt

  Konuk / Ahmet Akyurt Yazı Arşivi
  11 Nisan 2017 /   12227 Okunma

  Eto’o varsa sorun yok

   Gençlerbirliği deplasmanında maça çok iyi başlayan Antalyaspor, Mbilla  ve Kaptan Eto'o ile gol ararken 7. dakikada savunma hatası sonucu şok bir gol yedi. Kırmızı beyazlı takım, maçın başında geriye düşmesine karşın, Gençlerbirliği kalesıne atak üstüne atak geliştirip aradığı gole 25. dakikada kavuştu, Kaptan Eto'o nun mükemmel performansı ile beraberliği yakaladı. 37.dakikada maçın hakemi Hüseyin Göçek  sakatlanınca yerine 4.hakem Murat Özcan geçti.  Göçek için bu şanssızlık belki de Özcan için bir şans olacaktı..! Antalyaspor, ilk yarı süresince  ve Eto'o ile rakip kaleyi zorlasa da başka gol bulamayınca beraberlikle sonuçlandı.

  İkinci yarıya ev sahibi Gençlerbirliği daha atak başladı. Ancak bu atakları hakem Murat Özcan'ın yapmış olduğu önemli hataya kadar devam etti 57. dakikada dikkatli maç tafsilat kartı tutmayan Hakem Özcan, eline geçen şansı iyi değerlendirmedi. Kanımca direkt kırmızı kart göstermesi gereken Khalili'ye önce sarı sonra ikinci sarı diye kırmızı kart gösterdi. Ancak uzun itirazlar sonucunda kırmızı kartı iptal edip, sarı karta döndü. Bu hakemlik adına önemli bir hata idi. Bu dakikadan sonra Antalyaspor oyunun kontrolünü tam olarak ele geçirip, yıldız oyuncuları El Kabir ve Eto'o ile önemli pozisyonlar yakalamasına rağmen bu pozisyonlardan gol çıkaramadı ve Ankara deplasmanından hakettiği 3 puan yerine yalnızca beraberlikle yetinerek lig sıralamasında 5. basamaktaki yerini biraz daha erteledi. Antalyaspor‘un 2 hafta üstüste böylesine hakem hataları yaşamasını bir şanssızlık olarak değerlendiriyorum. Genç ve başarılı oyuncumuz Salih'in hakemi protesto etmesine olumlu bakmazken, başarılı oyunlarına devam edip takımdaki devamlılığını sağlamasını öneririm.

       Maçın hakemi Hüseyin Göçek sakatlanıncaya kadar başarılı bir müsabaka yönetirken, yerine geçen Murat Özcan için aynı şeyleri söylemek mümkün değil. Kararlarındaki başarısızlık ve yanlışlar yakaladığı şansı kendi adına olumsuza çevirdi. Kartlarını acele etmeden daha sakin ve dikkatli kullanması ve mutlaka not alması gerekir düşüncesindeyim.


Yorum Yap