Şans Galatasaray'a güldü

 • Konuk / Ahmet Akyurt

  Konuk / Ahmet Akyurt Yazı Arşivi
  9 Mart 2017 /   1619 Okunma

  Şans Galatasaray'a güldü

  Antalyaspor,  Akhisar Belediyespor yenilgisinin etkisini üzerinden atamamış ya da Galatasaray'ı gözünde çok büyütmüş olacak ki maça oldukça tutuk başladı.  Misafir takım Galatasaray, Antalyaspor'un bu tutukluğundan istifade ederek ilk yarıda bulduğu iki golle oldukca rahatlamış gorünüyorduki ilk yarının son dakikasında Mbilla'nın golü takımı bir anda kendine getirdi. Ancak ilk yarı bu skorla kapandı. İlginç olan takımı 2-0 önde iken Galatasaray'ın çiçeği burnunda teknik direktörü Tudor'un hakem kararına vermiş olduğu aşırı tepki sonrasında tribünlere gönderilmesydi.

       Antalyaspor, ikinci yarıya ilk yarı sonunda kazanmış olduğu golün motivasyonu ile daha atak ve ilk yarıdaki gorüntüsünün aksine daha canlı ve hırslı başladı ve kısa surede bereberlik golünü buldu.

  Bundan sonra maç orta saha mücadelesi halinde geçerken,  Galatasaray'ın hırçın fakat başarılı futbolcusu Bruma kanımca direk kırmızı kartlık bir hareket sonrası 2. sarı kartla oyun dışında kaldı. Bu dakikalarda Antalyaspor'un önemli ataklarını izledik ancak sonuçsuz kalan bu atakların  uzatma dakikalarının sonuncusunda savunma hatası sonucu yediği golle 8 hafta sonra evinde maç kaybetti.Sahanın iyileri ev sahibi takımdan Mbilla ve Danilo olurken, misafir takımdan tartışmasız 2 gole imza atan Eren Derdiyok oldu. Bu müsabakada izlediğim Chico ise bu sezon en kötü futbolunu oynadı.  Oyuncu değişikliğinde kanımca Danilo sahada kalmalıydı.  Zira bu müsabakada oldukca başarılı bir performans sergiledi.

      Maçın hakemi Ali Palabıyık benim en beğendiğim hakemler arasında. Ancak bu müsabaka için aynı şeyleri maalesef söylemeyeceğim. Özellikle ikili mücadelerdeki faul kararlarında kesinlikle standart yok.  Aynı hareketlere farklı kararları maçta ön plana çıktı. Kendine olan aşırı güven sonucu ve oyunculara yaklaşımında kendini ön plana çıkarması gelecekte ona ciddi sıkıntılar yaratabilir düşüncesindeyim. Sarı kart tercihlerinde yine önemli hatalar yapmasının yanında bu kararlarında da standart olmadığını gösterdi.


Yorum Yap