Sonucu yıldızlar belirledi

 • Konuk / Ahmet Akyurt

  Konuk / Ahmet Akyurt Yazı Arşivi
  27 Eylül 2017 /   1539 Okunma

  Sonucu yıldızlar belirledi


   

   

     Antalya'da galibiyeti olmayan iki takımın karşılaşmasında ev sahibi takım Antalyaspor müsabakaya oldukça atak başladı ve beşinci dakikada kaptan Eto'o’nun penaltı golüyle öne geçti. Sonra ne mi oldu ne oldu bilinmez Antalyaspor sahada kaybolurken oyunun hakimiyeti tamamen misafir takım Osmanlıspor’a geçti. Osmanlıspor, yaptığı ataklarla Antalyaspor kalesinde sayısız fırsatlar yakalarken, bunları değerlendiremedi. 42. dakikada Antalyaspor'un yıldız oyuncusu Nasri'nin  50 metre sürükleyerek götürdüğü topu mükemmel bir gol ile sonuçlandırılması Antalyaspor'u rahatlattı ve ilk yarı bu skorla sona erdi

    İkinci yarı mükemmel bir müsabakayı izledik. Antalyaspor'un ataklarının daha yoğunlukta olması ve yıldız oyuncularının araya girmesi sonucu ev sahibi takım özlenen futbolunu oynamaya başladı. Seyircinin de inanılmaz desteğini arkasına alarak Osmanlıspor'u açık bir skorla yenerek puansız gönderdi. Maçın yıldızı hiç şüphesiz Nasri idi. Ancak sahanın en çalışkanı ve adeta görünmez kahramanı Charles'in 72. dakikada oyundan alınması ve yerine giren Yekta'nın 4 dakikada iki sarı kart görerek oyundan atılması Antalyaspor adına maçın en önemli hatasıydı. Maicon’un daha dikkatli ve faulsüz oynaması halinde takıma katkı koyacağını inanıyorum. Kaleci Ferhat ise adeta kale gibi. Misafir takımdan ise en çok çalışan oyuncu Serdar iyiydi.

    İlimizin diğer takımı Alanyaspor'un muhteşem başarısından söz etmek gerekli. 3-0 geriden gelerek maçı hem de Trabzon da 4-3 kazanarak önemli bir başarıya imza attı.

    Maçın Avrupa'da görev alamayan FIFA kokartlı hakemi Mete Kalkavan, bu müsabakayı önemli bir hata yapmadan tamamladı. Kısa zamanda Avrupa'da oynanan maçlarda görev alıp, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmesi dileğimle.

   

   


Yorum Yap