Yıldızlar durunca…

 • Konuk / Ahmet Akyurt

  Konuk / Ahmet Akyurt Yazı Arşivi
  2 Ekim 2017 /   2226 Okunma

  Yıldızlar durunca…

   

     Yeni Teknik Direktör Leonardo ile maça başlayan Antalyaspor Sivas'ta sahaya çıktığında mükemmel bir centilmenlik gösterisine şahit oldu.  Her iki takımın taraftarı oyuncuları çağırarak alkış yağmuruna tuttular bu görüntü sahalarda özlediğimiz bir tablo idi. Maçta ilk 45 dakika boyunca Antalyaspor'da olumlu hiçbir hareket olmazken,  ev sahibi Sivasspor, sahada fırtına gibi esti ve başta takımı adına üç gol atan Hakan Arslan olmak üzere Ndinga,Kone ve Bfaume  oynamış oldukları oyunla Antalyaspor'u adeta sahadan sildiler.  Garip olan bu müsabakada üç gol birden atan Hakan Arslan'ı rahatsız eden hiçbir futbolcunun olmamasıydı. Hakan Arslan, attığı üç golü adeta elini kolunu sallayarak Antalyaspor kalesine gönderdi.

      İkinci yarıya üç farklı yenilgi ile başlayan Antalyaspor, bu defa oyunun hakimi olan takımdı.  Çok geçmeden golü buldu ancak yeni Teknik Direktör Leonardo'nun oyuna müdahalede gecikmeleri oldu.  Oysa gol yiyen Sivasspor’da bir de oyuncusu ihraç olmuşken ister istemez Antalyasporda geri dönüş beklentileri oluştu.  Ancak Antalya'nın yıldız oyuncuları fırsat yakalamak da zorlanır ve yakaladıkları fırsatları değerlendiremezken Antalyaspor Sivas'tan farklı bir yenilgiyle ayrılmak zorunda kaldı.

     Bir hafta önce takımı başarılı oyunları ile ön plana çıkartan Eto'o, Nasri ve Elkabir'in bu maçta bu kadar tutuk olmalarını anlamak çok zor. Akla gelen ilk şey ya takım içinde bir sorun var veya oyuncular ile yönetim arasında bir problem var.Ümit ederim ki yeni teknik direktör gelmişken sorun nereden gelirse gelsin bir an önce çözümleyerek başarıyı yakalasınlar.

      Maçın hakemi Cüneyt Çakır ve yardımcıları tek kelimeyle mükemmel bir müsabaka yönettiler.  Kolay değil yıllar sonra bir Türk hakeminin ve ekibinin Avrupa'da ve dünya kupalarında bu başarıyı yakalaması. 

   


Yorum Yap