ZEYTİNPARK’ TA KAHVALTI

 • Cengizhan Gököz

  Cengizhan Gököz Yazı Arşivi
  12 Haziran 2016 /   2519 Okunma

  ZEYTİNPARK’ TA KAHVALTI

   

   

                             Antalya’ nın en önemli ve en büyük yeşil alanlarından ve Vakıf Çiftçiliği olarak da bilinen Zeytinpark rantçıların ve fırsatçıların iştahını kabartmaya devam ediyor.

                              Antalya’ ya hizmet, Antalya’ ya iyi gelecek, Antalya hak ettiği hizmeti alacak sloganları ile seçim kazanıp, göreve gelen zihniyetin yağmaladığı taşlaştırdığı ve tabiri caizse yok ettiği Antalya’ nın, elde kalan ender büyük alanlarından, Vakıf Çiftliğinde faaliyette bulunan Zeytinpark, bir avuç gönüllünün Değerli Dostum İş Adamı Sayın Vahdet Narin liderliğinde çalışmaları ile hayata tutunmaya çalışıyor.

                              Bir değerin yaşatılması, Vahdet Narin gibi değerli insanların ve onun ulvi davranışlarına destek veren insanların ve kurumların varlığına bağlıdır.

                              Zeytinpark’ ta yapılması düşünülen hizmetlerin gerçekleşebilmesi öncelikle; yerel yönetimlerin başta ekonomik olmak üzere, her türlü desteği vermelerine bağlıdır.

                              Bu destek, biz Antalyalıların da ilgi ve desteği ile ancak anlam kazanabilir.

                              Öncelikle belirtmem gerekirse; yasal zorunluluk nedeni ile ekonomik destek ve katkı veren yerel yönetimlerin bu katkı ve desteklerini arttırarak sürdürmeleri ve bu konuda en ufak bir yılgınlık göstermemeleri gerekmektedir.

                              Bunun yanı sıra; bizlerin Zeytinpark’ a giderek, oradaki başta yürüyüş ve kahvaltı olmak üzere; her türlü faaliyete katılıp, küçükte olsa ekonomik katkı sağlamamız gerekmektedir.

                              Bu katkı, ekonomik kısmından öte manevi bir anlam taşımaktadır.

                              Şehrin bir değerinin korunması, ancak yönetimlerin ve o şehirde yaşayan insanların maddi ve manevi katkıları ile mümkündür.

                              Ama en önemlisi, Vahdet Narin gibi değerlerin Antalya’ da olması ve bu tür faaliyetlerin başında bulunması en az diğerleri kadar önemlidir.

                              Bu anlamda, Antalya’ yı seven tüm hemşerilerime sesleniyorum.

                              Geçen hafta sonu Değerli Dostumuz ANSİAD Önceki Dönem Başkanlarından Bekir Bülent ÖZSOY’ un önderliğinde yine çok değerli Antalya sevdalısı iş adamları ve aileleri ile birlikte katıldığımız zeytin ve zeytinyağı ağırlıklı kahvaltıda bu alanın önemini ve değerini bizzat görerek müşahede ettik.

                              Sizlere de önerimiz ;

                              Ali Kocatepe’ nin Antalya’ ya ilişkin ‘Antalya’ ya Koş’ şarkısının sözlerinde olduğu gibi,  zeytinli kahvaltı ve spor aktiviteleri için,

                              ‘Zeytinpark’ a Koş…’

                              şeklinde olacaktır.

                              Saygılarımla…

                    

   

  Antalya Organize Sanayi Bölgesi(AOSB)40’ncı yılını kutluyor. Başkan Ali Bahar, “ 40 yıllık köklü geçmişimizden aldığımız güç ile Antalya OSB’yi bölgemiz nazarında yaşadığımız kenti ve ülkemizi daha müreffeh yarınlara ulaştırmak en büyük hedefimizdir “dedi.

   

   

   

  Antalya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, 9 Haziran tarihinde 40’ıncı yılını dolduran Antalya OSB için bir kutlama mesajı yayınladı. ATSO Basın Şefliği’nin verdiği bilgiye göre, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nin, Türkiye’de kurulan ilk organize sanayi bölgelerinden biri olduğunu hatırlatan Bahar, “Bölgemiz kurulum sürecinde edindiği ilk olma misyonunu tarihin her döneminde başarıyla yerine getirmiş, her alanda örnek bir organize sanayi bölgesi olmuştur. Bünyesinde ilk meslek lisesini ve serasını açıp eğitim ve çevre gibi hayati önem taşıyan iki konuda sonuç ve ödül getiren projeleri hayata geçiren, Türkiye’deki diğer OSB’ler içerisinde ilk kez solar kurutma tesisi kurup çevre duyarlılığını perçinleyen, kültür-sanat ve spor alanında gerçekleştirdiği projeler ile Antalya’ya ekonominin yanı sıra diğer alanlarda da katma değer sağlamaya çalışan, üreten ve ürettikçe güçlenen, büyük bir aile haline gelmiştir” dedi.

  12 BİN KİŞİYE İSTİHDAM

  Bölgede bu gün 267 firmanın faaliyetlerini sürdürdüğünü belirten Bahar, “Yerli ve yabancı yatırımcılar için önemli bir merkez haline gelen Antalya Organize Sanayi Bölgesi bu gün itibariyle yaklaşık 12.000 kişiye istihdam sağlamakta dolayısıyla 12 bin haneyi aydınlatmakta, 12 bin ailenin tenceresini kaynatmakta, bir o kadar evladın da gelecek hayallerine ve eğitimlerine kaynak sağlamaktadır. Bölgemizin ticaret hacmi 2,3 milyar TL’ye ihracatı ise 600 milyon TL’ye ulaşmıştır. Ekonomimize katkısı her geçen gün artan Antalya Organize Sanayi Bölgesi yatırım, istihdam, üretim rakamları, ucuz altyapı hizmetleri ve çevreci özellikleri ile Türkiye’nin en iyi ilk 5 bölgesinden birisi olmuştur” ifadelerini kullandı.

  GÜÇLÜ BİR BELEDİYE

  40 yılın sonunda Bölgenin alt yapısının mükemmel sayılabilecek bir konuma ulaştığını aktaran Bahar, “Bölgemiz tamamlanmış bulunan elektrik işletme bakım, doğal gaz, içme-kullanma suyu, peyzaj ve regreasyon, kanalizasyon ve atıksu arıtma tesisi, çamur geri devir pompa istasyonu, itfaiye, haberleşme, personel lojmanları,  güvenlik dahili yollar, PTT şebekesi, alış-veriş merkezi-kademe dükkanları, cami, atölyesi, kısa bir süre sonra hizmete açılacak otel, sosyal tesis ve kreşi ile tüm gelişmiş organize sanayi bölgeleriyle rekabet edebilecek düzeyde olup her türlü hizmeti verebilecek kapasiteye ulaşmıştır. Burası aslında bir belediyedir. Sorunlara en kısa zamanda çözümlerin getirildiği, tek durak ofis anlayışının başarıyla sürdürüldüğü, katılımcısını her zaman her şeyin önünde tutan, çözüm odaklı ve güçlü bir belediyedir” diye konuştu.

  GÜCÜMÜZÜ GEÇMİŞTEN ALIYORUZ

  40 yıllık tarihine birçok başarıyı sığdıran Antalya OSB’nin gücünü geçmişten aldığını anlatan Bahar, “Bu güç, bu iftihar bugünden değil, geçmişten, önceki başkanlarımızdan, yönetim kurullarımızdan, Müteşebbis Heyet Üyelerimizden, duayen sanayicilerimizden ve bizlerle birlikte çalışan profesyonel kadrolardan gelmektedir. Bölgemizde yaşanan hızlı değişim ve gelişim, sanayicilerimizden ve geçmişimizden aldığımız desteğin bir yansımasıdır ve aslında bu gurur hepinizindir” dedi. (Haber Merkezi)

   

   


Yorum Yap