HANGİSİ TİYATRO ?

 • Konuk / Cengizhan Gököz

  Konuk / Cengizhan Gököz Yazı Arşivi
  23 Ağustos 2017 /   9029 Okunma

  HANGİSİ TİYATRO ?


                    Cumhuriyet kurulduğundan bu yana kendi tabirleri ile “kindar ve dindar” nesil yetiştirme gayesi ile cemaatlerine Laik Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlığı aşılayan zihniyet bu çabalarının meyvelerini toplamaya başladı.

                    Öncelikle Ülkede iktidarı ile geçirmenin siyasi zafer sarhoşluğu ile her fırsatta Cumhuriyet ve başta M. Kemal Atatürk olmak üzere kurucularına saldırılar başlattılar.Fiilen Atatürk’ün tablo ve büstlerine saldıran zihniyet Cumhuriyet döneminin başta Lozan olmak üzere tüm kazanımlarını itibarsızlaştırmaya yöneldiler.Atatürk ve İsmet Paşa’ya “İki Ayyaş, Veled-i Zina” gibi sözleri kolayca sarf edebilen bu zihniyetin mensupları sonunda İstiklal savaşının İngilizlerin senaryosunu yazdığı ve Mustafa Kemal Atatürk’ün sahnede oynadığı bir tiyatro olduğunu söyleyecek kadar işi azıttılar.Bu düşüncelerini açıklarken İstiklal savaşının ve Cumhuriyet kuruluşunun Osmanlı’ya ve saraya yönelik bir darbe olduğunu dahi iddia ettiler.

                    Onlara göre İstiklal savaşı olamamış yaşananların hepsi Anadolu topraklarında sahnelenen bir tiyatro imiş.

                    Cumhuriyeti yıkmak ve Atatürk’ü itibarsızlaştırmak için Kürt hareketine,PKK ile çözüm süreci adı altında, işbirliği yapmaktan çekinmeyen zihniyet yine Atatürk düşmanı FETÖ ile birlikte Cumhuriyetin kurumlarında görev alan Atatürkçüleri kumpas davalar ile zindanlara attıran zihniyetin OHAL rejiminde KHK’lar ile görevleri devam ediyor.İşin en ilginç yanı İstiklal savaşına tiyatro yakıştırması yapan zihniyetin 15 Temmuz’u bir tiyatro olarak niteleyen Muhalefet milletvekiline  soruşturma açtırıyor.Suçlama halkı kin ve nefret duyguları ile birbirine düşman etmek.Bunların hangisi bu suçun tanımına girer?Bağımsız! iken birde tarafsız! hale getirilen yargı mutlaka bunu çözecektir.Kimse şüphe etmemelidir ki ülkemizde ki bu akıl tutulması mutlaka sona erecektir.16 yıllık iktidarlarında yaptıkları en hayırlı iş ülke insanına Atatürk’ün ve Laik Cumhuriyetin önemini ve değerini hatırlatmak olmuştur, bundan sonrası insanların akıl ve gerçekler doğrultusunda hareket etmesine kalmıştır.

                    Saygılarımla…

             


Yorum Yap