Soy ismi gibi yüzü hep paktı

 • Yazı Arşivi
  25 Şubat 2019 /   8706 Okunma

  Soy ismi gibi yüzü hep paktı

  Bundan bir buçuk yıl önceydi. 14 Ağustos 2017 tarihinde Didim Yazarlar Festivali kapsamında 12 CHP'li Başkandan, 12 Eylül'e Başkaldırı kitabım, ilk kez Didim'de okurlarıyla buluşuyordu.

  Hem de iki canlı tanığı Halil Akyüz ve Gürkut Acar ile birlikte..

  Halil Akyüz ve Gürkut Acar bana, kitabımı canlı tanıklarıyla birlikte imzalamamın onurunu ve gururunu yaşatmıştı.

  Halk TV'de program yapımcısı Gazeteci-Yazar İdris Akyüz'ün de amcası olan, 12 Eylül'e meydan okuyan adaşım Halil Akyüz, kalbine yenik düştü.

  Akyüz yaşamının her alanında alnı açıktı. Soy ismi gibi yüzü paktı.

  Didim 13. Altınkum Yazarlar Festivali’ne Kültür eski bakanlarından CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, CHP İzmir önceki dönem Milletvekili gazeteci yazar Mustafa Balbay, oyuncu yazar Murat Tavlı ve gazeteci yazar Nihan Ertem birlikte katılmıştım.

  Benim bir farkım vardı. Kitabımı iki canlı tanığı ile birlikte imzalamıştım. Canlı tanıklarım, kitap hakkında övgü dolu sözlerle Didim'lilere bilgilerini aktarmışlardı.

  Şimdi kaybettiğimiz SODEP'in Kurucular Kurulu’nda yer alan Halil Akyüz, o iki canlı tanıktan biriydi. 12 Eylül'e Trabzon'dan yükselen sesle karşı çıkmıştı. Adeta meydan okumuş, başkaldırmıştı. Bize örnek olmuştu. İstanbul Milletvekilimiz ve CHP Trabzon İl Başkanımızdı.

  Seni çok özleyeceğiz sevgili Akyüz. Bulutlar eşliğinde yıldızlar yoldaşın olsun.

  Sonsuzluğun Aydınlık olsun.

    AK YÜZÜYLE TOPRAĞA VERİLDİ

  Çok değerli parti büyüğümüz, benim kitabımın kahramanlarından CHP Trabzon il Başkanı ve İstanbul Milletvekili Halil Akyüz, ak yüzüyle toprağa verildi.

  CHP'nin köşe taşı il başkanıydı. Kararlı, ilkeli milletvekiliydi. 12 Eylül kendisinden dinlerken, o günlerde yaşadıklarını aynı heyecanla anlatıyordu. 12 Eylül'e nasıl karşı çıktıklarını anlatırken, aynı mücadele ruhu ile sanki o günleri yaşıyordu. Siyasette Halil Akyüz'lere ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde Halil Akyüz'ü kaybetmenin acısını yaşıyoruz.

  Allah rahmet eylesin.


Yorum Yap