Yaza Merhaba Derken........

 • Konuk / Serdar Kocaoğlu

  Konuk / Serdar Kocaoğlu Yazı Arşivi
  29 Haziran 2015 /   2178 Okunma

  Yaza Merhaba Derken........

  Günler geçiyor. Seçimdi, oydu derken şimdi, geçim derdi başladı. İşi gücü olanlar işine gidiyor, tatil günlerinde ise şehrimiz, deniz kenti olduğu için, boş zaamanlarını denizle değerlendirmek isteyenler, sahilde denize girmeyi tercih ediyor. Dostlarımız, engelli olmayanlar Konyaaltı sahillerini ya da Lara sahillerini tercih ediyor.

  Engelli dostlarımız ise, yönünü kaybetmiş bir şekilde engeline uygun, bir alanda denize girmek için koşuşturuyor.

  Şuanki Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, göreve geldiği aylarda ilk uygulamalarından birisi bütün Antalya sahillerini, kendi kontrolüne almak olmuştur. Gerekçe sorulduğu zaman bir bütünlük, düzen geleceğini belirtmişti. Sahillerin kontrolünü geçirdikten sonraki ilk yaptığı iş, kadınlar plajı açmak olmuştur.

  Çünkü bunların iktidarı, kadın istismarı ve dini siyaseet alet etmek üzerine kurulu olduğu için, ayrımcılık kadın üstünden başlamıştır.

  Daha sonra zaten ücretsiz olan plajlardaki düzeni bozarak mezbeleliğe dönüştürmüştür. Mahalli seçimlerden önce havlusunu, mayosunu alıp denize ücret ödemeden giren dostlarımız, eğer kendi şezlongu ve şemsiyesi yoksa, şemsiye parası ödeyerek denizine giriyordu. Kendi yiyecek içeceği yoksa, ücretli hizmet alıyordu. Sahillerin güvenliği, düzeni vardı. Temizliği düzenliydi. Şimdi ise sahiller kirli, düzensiz ve sahil magandalarının elindedir.

  Geçtiğimiz yıl Konyaaltı sahillerinde bu manzaralar varken ve devam ediyor iken; Lara sahillerinde Lara Birlik, tarafından kurulu bir düzen bozularak, Lara Birlik yasa dışı fesh edilerek, Konyaaltı sahillerindeki düzensizlikler Lara sahillerine de getirilmiştir.

  Geçmiş dönemde Lara Birlik sahillerinde engelli dostlarımızın denize kolay olarak girmesi için yapılmış olan düzenlemeler, rampalar vb. yapılan çalışmalar, masraflar yok sayılarak terk edilmiş ve kullanılamaz hale dönüşmüştür.

  Sırf geçmiş dönemde yapılmış gibi düz mantıkla iyi yapılan işler de terk edilmiştir.

  Sayın Menderes Türel bu kindarlık niye! Bu yapılan masraflar, vatandaşın vergisiyle yapılıyor, senin rahmetli babanın parası ile yapılmıyor! Yapılan işin eksiği varsa tamamlarsın, yok sayamazsın.

  Senin ilk geldiğin dönem de bizlerin vergisi ile yapılan Çıplaklı'daki rehabilitasyon merkezini Prof. Dr. Mustafa Akaydın yıktı mı? Eksikleri varsa düzeltti, kullanıma açtı. Sizin gibi kindar bir zihniyetle kırıp dökmedi ve kendi personeline eziyet etmedi.

  Gerek Lara sahillerinde, gerekse Konyaaltı sahillerinde engellilerin kimsenin yardımı olmadan güvenli birşekilde  denize girebileceği yer yoktur. Yapılan düzenlemeler de yok sayılmaktadır.

  Önemli değil, biz nasılsa evlerde oturmaya alıştık.

  Kimse unutmasın demokrasinin olduğu her yerde, her kimse seçimle gelir, seçimle gider.

  Bir varmış, bir yokmuş masal misali....

  Sayın Menderes Türel basından öğrendiğimize göre ufak kaza geçirmiş, kendisine geçmiş olsun deriz.

  Ne yaparsın hayat ahla vaahla geçiyor!

  Biz engelliler olarak zorluklara kazalara alışığız ya sizler...

  Çünkü bizim hayatımız hep mücadele…

  Tepkisiz Toplum Etkisiz Toplumdur!


Yorum Yap