Hangi savaş.......

 • Konuk / Serdar Kocaoğlu

  Konuk / Serdar Kocaoğlu Yazı Arşivi
  6 Temmuz 2015 /   2149 Okunma

  Hangi savaş.......

   Günlerimiz birbirini sürekli kovalamacayla geçiyor.Geçtiğimiz hafta seçimlerin ardından kolisyon tartışmaları ve meclis başkanı seçimlerini hangi partiden olacağı tartışmaları ile geçerken; pazartesi gününden itibaren gündeme suriye topraklarına ordumuzun  girip  girmemesiyle ilgili tartışmalarla başladı.

  Bizler bir lokma ekmeğin savaşını verirken,birileri savaş çıgırtkanlığı yapıyor.

  İran -Irak  savaşında binlerce insan öldü.

  Lüblan iç savaşında ve Irağa A.B.D kimyasal silahları bahane ederek,kendi yarattığı başçavuş Saddam”ı harçayarak,orada petrol yataklarını denetlemek amacıyla,sunni ve şii çatışması çıkartarak, kürtlere federe devlet kurdurarak çıkan iç savaşlar da binlerce insan ölmüştür.

  Birinci Irak savaşında zamanın başbakanı Turgut Özal bir koyup üç alacaktı olmadı yan bastı.Çekiç  güç  oluşturuldu.Bugünkü Irak şekillendi.Zamanın”da Turgut Özal Musula girmeyi hayal ediyordu.Koolisyon güçleri vermedi.

  İkinçi Irak savaşında Türkiyeyi ırak savaşının içine çekmek için teskere geçirmek istediler,o zamanki meclis C.H.P milletvekilleri ve diger partili milletvekillerinin direnmesiyle reddedildi.

  Teskerenin  öcünü Anayasa referandumuna 4 ay,genel seçimlere bir buçuk yıl kala o zamanın C.H.P Genel Başkanı Deniz Baykal”ın 2010 yılındaki kaset komplolarıyla almaya çalışmışlardır.Çünkü Mustafa Kemal Atatürk”ün dış siyasetinin ana maddesini “Yurt barış cihan da barış ilkesini savunanan C.H.P”yi siyaset sahnesinden  uzaklaştırmak istemişlerdir.

  Bunlar yetmedi 2002 yılın da, iktidara  gelen A.K.P 2010 “daki anayasa referandumundan sonra darbelere karşıyım  diyerek orduyu irtibarsızlaştırmak,yargıyı sarsmak için ergenekon davasının dügmesine basmıştır ve sivil bir darbe gerçekleştirmiştir.

  2011 yılından sonra gene  A.B.D ve emperyalıist güçler tarafından Komşumuz Suriye topraklarında gene müslümünlar arasın”da sunni ve şiii  çatışması çıkartarak suriye topraklarını kontrol etmek istemektedirler.

  B.O.P  eş-başkanlığına soyunan zamanın başbakanı Recep Tayyip Erdogan bir ülkenin iç işlerine karışmaktan kendini alamamış ve hak görmüştür.

  Kendi yarattıkları terör örgütü İşid”den korkuyor görüntüsü vermeye çalışan Avrupa Birliği ve A.B.D”de bataklığın içine Türkiyeyi “de çekmek istemektedir.

  Bu arada genel seçimler olmuştur.Genel seçimlerden sonra meclis başkanlığı için C.H.P partisinden aday olan Deniz Baykal gene M.H.P  payandalığıyla  ve dışgüçlerin istegiyle meclis başkanı seçtirilmemiştir.

  Çünkü C.H.P ortadoğu politikası önünün”de bir engel olarak görülmektedir.

  Bu bataklıga girmeye hevesli bir ülke görüntüsü veren tek parti hükümeti ve şimdi ki Cumhurbaşbanı Recep Tayyip Erdogan geçtiğimiz yıl alınan teskere yetkisini kullanmak istemektedirler.Anayasal olarak yasal gözüken bu teskere yok hükmündedir,çünkü mevcut iktidarın partisinin oy oranı %40 düşmüştür ve halk  iradesini temsil etmemektedir.Siyasi etik olarak  teskerenin mecliste yeniden oylanması gerekmektedir.

  Ben savaş kan istemiyorum.Müslümanım diyen hiç kimse suriyedeki iç savaşı desteklemez.Ortadogu bataklığında bizim işimiz ve çıkarımız yoktur.

  Tüm muhalefet milletvekillerine  sesleniyorum ve diyorum ki:Gelin meclisi olaganüstü toplayınız ve teskereyi yeniden oylayınız.Suriyeye “savaş” sopasını koz olarak kullanmak isteyen,savaş çıgırtkanlığı yapan ülkemizi felakete sürükleyeçek olanların önünü keselim.

  Var mısınız

  Savaşa Hayır  diyorum.Herkesi de savaşa hayır demeye çağırıyorum.

  Tepkisiz Toplum Etkisiz Toplumdur!


Yorum Yap