Engelli Turist mi?

 • Konuk / Serdar Kocaoğlu

  Konuk / Serdar Kocaoğlu Yazı Arşivi
  26 Eylül 2016 /   2149 Okunma

  Engelli Turist mi?

  Bilindiği üzere Antalya tüm Türkiye de turizm gelirlerindeki payı tartışılamaz.Gerek ülke genelindeki döviz açığının kapatılmasında gerekse ülke turizminin lokomotifi olması acısından ülke genelindeki göz önünde bulunan  illerin başın da gelmektedir.

   

  2016 yılındaki Rusya krizi nedeniyle ülke turizmi sekteye uğramıştır.Turizm sektörü bu krizi aşabilmekte sınıfta kalmıştır.Turizm şirketleri önlem almakta geç kalmıştır krizi,hep beklentiyi hükümetten yana kullanmıştır;kendisi çözüm üretememiştir.

   

  Yabancı turistten doğan boşluğu yerli turistle kapatma yolun da, çabuk davranamamış ve çözüm üretememiştir.

   

  Yerli turizmin argümanlarından birisi olan engelli turiste hizmet verebilmesinin alt yapısını önceden hazırlamadığı için şirketler boşlukta kalmışlardır.

   

  Eğer mevcut turizm işletmeleri geçmiş  yıllarda engelli turiste yönelik  yatırımları kalıcı  ve yerin de uygulamalarla destekleselerdi bu yıl  yaşanan krizde ellerin de bir artı olurdu.

   

  Gerek büyükşehir belediyesi,gerekse diğer Antalya ilindeki 19 belediye engelliye yönelik düzenlemeleri olsun,sahil bandındaki engelliye yönelik desteklerinin de turizme yönelik bir artı olacağını unutmamalıyız.

   

  Gerek turizm şirketleri ,gerekse belediyeler Antalya’nın ve Türkiye’nin düzenli gelir kaynaklarından birisi olan turizmi daha da ileri götürmek ve  olası  krizleri kolay aşabilmesi için  gelin engelliler el ele verip bugünden yarına hazırlıklı olunuz.

   

  Var mı sınız?

   

  Tepkisiz Toplum Etkisiz Toplumdur!

   


Yorum Yap