Kilitlendik mi?

 • Konuk / Serdar Kocaoğlu

  Konuk / Serdar Kocaoğlu Yazı Arşivi
  3 Aralık 2016 /   1678 Okunma

  Kilitlendik mi?

   

   

   

   

   

  Merhaba dostlar.Bazı özel durumlarından dolayı kısa bir süre ara verdik.Ama gene berabersiz.Hayat devam deriyor.Bildiğiniz gibi yarın biz engelliler acısından önem arzeden 3 aralık dünya engelliler günü.

  Yarın gene meydanlara çıkacağız.Yönetici  konumun da olanlar şimdiye kadar yaptıklarından ve bundan sonra yapacaklarından bahisle konuşmalar yapacaklar.

  Bizler de izleyeceğiz!

  İsterseniz şimdiye kadar yapılanlara bakalım isterseniz!

  Genel politika bazında yasalarda  değişiklikler yapıldı.

  Yeterlimi dersek yeterli değil ve düzeltilmesi gerekir.Eksiklik aramak istediğimizden dolayı değil, yasalar çıkartılırken  engellilerle ilgili olan sivil toplum kuruluşları ve bir köşede  duran ama hiç danışılma gereği duyulmayan,yasal olarak zorunlu olarak kurulmuş olan engelliler konfederasyonundan görüş alınma isteğinde bulunmamasından kaynaklanmaktadır.Bu arada görülen eksiklikleri düzeltilmek istenirken de aceleye getirildiği için eksiklik gidereceğiz, derken bir kargaşa ortamı doğmaktadır.Bu arada doğan boşluklardan suiistimaller doğmakta, bunun sonucunda verilen haklar ya kaldırılmakta ya da zorlaştırılmaktadır.

  Bu yukarıda belirdiğimiz sebeplerden dolayı, yerel yönetimler de yapılan uygulamaların yansımaları da, yapılan çalışmalarda,  ağırlık hantallık ve eksiklerle kendini göstermektedir.Bu yerel yönetimlerin içerisine yalnız belediyeler değil ,bakanlıkların ilgili birimleri de girmektedir.

  Bizlerde bu toplum içerisinde yaşayan bireyler olarak zorluklarla karşılaşmaktayız.Kaldırımlardaki düzensizlerden başlasak plajlardan çıkamıyoruz.Toplu taşım araçlarını çeşitliliği  ve buna bağlı olarak eksiklikleriyle birlikte satın alınmış olmasından dolayı kullanamamaktayız.

  Tüm yaşadığımız sıkıntıları buraya yazmaya kalksak sığmaz.

  Gene bir sene geçivermiş değil mi?

  Kalkmış birileri yemek veriyormuş?

  Bir günlük pansuman ne işe yarar?

  Hadi canım sen de!

  Tepkisiz Toplum EÖtkisiz Toplumdur!

   


Yorum Yap