Bir hatırlayalım geçmiş dönemi?

 • Konuk / Serdar Kocaoğlu

  Konuk / Serdar Kocaoğlu Yazı Arşivi
  15 Şubat 2015 /   2038 Okunma

  Bir hatırlayalım geçmiş dönemi?

  Biliyorsunuz günler çabuk geçiyor.İki bin dört yılın da Menderes Türel Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmişti.Havasından geçilmiyordu.Altgeçitli kavşaklar yapılıyor.Trafik sorununun  çözümleneceği söylüyordu.Ama geldiğimiz bugünkü nokta da hala trafik ve ulaşım sorunu katlanarak devam ediyor.

  Bunun yanı sıra Fatih-Meydan arasında metro yapıyoruz diye yaptıkları cadde tramvayı şehri karnıyarık gibi ikiye bölerek trafiği sorunu içinden çıkılmaz hale getirdi.Esnaf iş yapamaz duruma geldi;ya dükkanını kapattı  ya da başka yere taşıdı.

  Bu tramvayın yapım işinden iç ve dış kredilerle toplam 400 milyon TL.’ye yirmi yıl süreyle Antalya halkı borçlandırılmıştır.

  Menderes Türel bu plansız ve kopyala yapıştır uygulamaları sonucunda 2009 seçimleri kaybetti ve 2 yıl sonra hiçbirşey olmamış gibi milletvekili seçimlerinde aday oldu ve kazandı.

  Daha sonraki yıllarda ise Sayıştay raporlarına göre haksız yöre ödeme yapıldığı için belediye bürokratlarına ve Menderes Türel’e zimmet çıkarılmıştır.Bu zimmet ant-kar’dan ve 1 milyon 848 bin 24 TL ‘dir.

  Antalya halkına bu kadar zarar veren bir zat-ı muhterem bir siyaset kazası sonucu tekrar 2014 seçimlerini kazanarak başımıza Büyükşehir belediye başkanı olmuştur.

  Tekrar seçildikten sonra sovlara başlamıştır.Çevre yolunu karayolları yapmasına rağmen kendi yapıyorum diye çaka satmıştır.

  Kendisi dönemin de yapılan Mevlana kavşağı  hatalı olduğu için, şimdi yeni yapılan eklemelerle iki katı masrafla yapılmaktadır.

  Bu ekstra harcamalar bizim cebimizden çıkıyor.

  Bunların  yanı sıra sanatçıyım piyano çalarım, diye poz veren birisi; uzun yıllardır sanatçıların buluşma yeri olan, mekanı polis marifetiyle işgal etmiştir.Ve hala boş durmaktadır.Kime ve kimlere verileceği de meçhuldür.

  Bu yaptıkları yetmiyormuş gibi Yavuz Özcan  Parkın’da yıllardır Çağdaş Yaşam Derneğinin ve Atatürkçü Düşünçe Derneğinin kullandığı  alanları hukuksuzluğun kol gezdiği bir ortamda makul şüpheli mahkeme kararları ile kapatılıyor.

  Bu kin niye!

  Bu ülkeyi kuran Mustafa Kemal Atatürk’e kinin nereden geliyor.Vahdettin’le bir akrabalığın var da biz mi bilmiyoruz.?

  Kurtuluş savaşı sırasında,Yunanlılar,İngilizler ,İtalyanlar ve Fransızlar  bu ülkeyi işgal etmeye geldiler ve derslerini aldılar.

  Siz ve sizin gibiler Antalya’yı ve Türkiye’yi işgal etmeye geldiniz; yedi düvel haberi olmuyor mu sanıyorsunuz.?

  Sizler böyle işler yapmaya devam ediniz,yedi düvelin değil 77 düvelin haber olacak merak etmeyiniz!

  Her yerde  ustalığıyla öğünenler ve  onun çırakları haziran seçimlerin de halktan öyle  bir tokat yiyecekler ki;bir daha bu makamları göremeyeceklerdir.

  Çünkü halkın gücü adaletlidir ve kalıcıdır.

  Halk herkese haddini bildirir.

  Az kaldı hazirana ve güneşli günlere…

  Tepkisiz Toplum Etkisiz Toplumdur!

   

   

   


Yorum Yap