İDRİS ÖZYOL YAŞIYOR!

 • Kubilay Eldemirci

  Kubilay Eldemirci Yazı Arşivi
  9 Mart 2017 /   2197 Okunma

  İDRİS ÖZYOL YAŞIYOR!

  İDRİS ÖZYOL YAŞIYOR!

  Körfez Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İdris Özyol, önceki gün sürpriz bir şekilde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Yapılan kontrollerde Özyol’un ayakta kalp krizi geçirdiği öğrenildi. Hemen anjiyoya alınan meslektaşımız başarılı bir operasyon geçirdi. İdris Özyol’un sağlık durumunun iyi olduğunu ve evinde istirahat ettiğini öğrenince sevindik. Özyol’un “Hayır”lısıyla en kısa sürede eski sağlığına kavuşmasını ve tek kişilik (!) muhalefetini sürdürmesini diliyoruz.

  Bu arada, Özyol’un rahatsızlandığını öğrenen bir grup gül kokulu vatandaşın hastane önünde toplanarak sevinç çığlıkları attığı ve havai fişek gösterisi için hazırlık yaptığı istihbaratını aldık. Ancak meslektaşımızın durumunun ciddi olmadığı ve hastaneden ayrılmaya hazırlandığı anlaşılınca kalabalığın sessiz bir şekilde dağıldığı da sonradan öğrendik. Ne yapalım artık üzülmesinler, bir dahaki sefereJ

   

  GÖRÜNÜR KAZA!

  Gazetecilikten emekli olan Tevfik Günay ağabeyimiz hafta içinde caddede yürürken ayağının burkulması sonucu çok şanssız olay yaşadı. Diz kapağı kırılan ve çatlayan Günay’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

   

  MESUT BABA OLDU

  Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi basın biriminde çalışan gazeteci arkadaşımız Mesut Pala’nın kızı oldu. Ecrin Göksu ismi konan minik Pala’ya sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyoruz.

   

  KAHYA TRİATLONA BAŞKAN OLDU

  Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin (AGC) eski başkanlarından Erdoğan Kahya, Antalya Triatlon Spor Kulübü Derneği Başkanlığı görevine getirildi. Başkanı tebrik ediyoruz.

   

  YUSUF’UN ACI GÜNÜ

  Son Haber Gazetesi muhabiri Yusuf Katrağ’ın annesi hayatını kaybetti. Ayşe Katrağ dün öğlen namazının ardından Topallı Mahalle Mezarlığında toprağa verildi. Arkadaşımızın acısını paylaşıyor ve başsağlığı diliyoruz.

   

  BEGÜM KANAL V’DE

  Begüm Aksoy Kanal V’ye muhabir olarak başladı. Begüm’e yeni işinde başarılı olmasını diliyoruz.

   

  HİLAL’DE AYRILIK VAR

  Hilal Gazetesi sayfa sekreteri Fatmana Tosun ile yollarını ayırdı.

   

   

  +++++++++

   

  ATSO’da ödüllü fotoğraf yarışması

   

  Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) kuruluşunun 135’inci yılı etkinlikleri kapsamında, ‘Antalya’da Ticaretin Fotoğrafını Çek’ sloganı ile ‘Antalya’da Ticaret’ konulu, #atsoticaret etiketi ile ödüllü Instagram fotoğraf yarışması düzenlenecek.

  ATSO Başkanı Davut Çetin, yarışmayla Antalya’nın binlerce yıllık tarihi ve kültürel geçmişinin en önemli dokusu olan ticaretinin ‘Antalya’da Ticaret’ konulu görsellerini #atsoticaret etiketi ile bir araya toplanacağını da kaydetti.

   

  Çetin “Sosyal medyada bu etiketle kentin ticaret hayatına katkı sağlamak isteyen Antalyalı fotoğraf tutkunlarını, başta hemşehrilerimiz olmak üzere tüm Antalya dostlarını #atsoticaret etiketiyle fotoğraf paylaşmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.


  Yarışma jürisinde; Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC), Türkiye Foto Muhabirleri Derneği (TFMD), Ekonomi Muhabirleri Derneği’nden (EMD) birer temsilci ile Fotoğraf Sanatçısı Mustafa Seven yer alacak. Yarışmada birinciye 3 bin TL, ikinciye 2 bin TL, üçüncüye de bin TL para ödülü verilecek.

  ++++++++

  HAFTANIN FIKRALARI

   

  SOYGUN

  Parasızlık bir gün Temel'in canına tak etmiş ve çok para kazanmak üzere Amerika'ya gitmeye karar vermiş. Hemen uçak biletini alıp ilk uçakla soluğu orada alıvermiş. Fakat görmüş ki orada para kazanmak onun hayal ettiği kadar kolay değil. Bakmış elindeki avucundaki de bitiyor bir banka soyup ülkesine kaçmaya karar vermiş. Gece olmuş. Temel bir bankaya girmeyi başarmış ve hemen önüne çıkan ilk kasayı açmış. Bir de bakmış ki kasada bir kase muhallebiden başka bir şey yok. Bu benim kısmetim diyerek yemiş muhallebiyi bir güzel. Gitmiş ikinci kasaya. Onu da açınca ne görsün bir kase muhallebi daha. Onu da yiyivermiş. Sıra gelmiş üçüncü ve son kasaya. Onu da açmış ve görmüş ki oda boş. Sadece bir kase muhallebi. Temel çok sinirlenmiş. Ama muhallebiyi de bir güzel yemiş. Bakmış para mara yok vazgeçmiş soygundan. Kaldığı otele geri dönmüş. Ertesi sabah gazetesini almış ve okumaya başlamış.

  Gazetedeki manşette şu yazıyormuş: “Amerika'daki en büyük sperm bankası dün gece kimliği belirsiz kişiler tarafından soyulmuştur!”

   

  PREZARVATİF
  Telefonda Temel çok endişeli ve telaşlıdır:
  - Aman Doktor bey, çocuk bizim prezervatifi yutti, yetis!..
  Doktor aceleyle hazırlanır, çıkmak üzereyken telefon yine çalar. Yine Temel,ama bu kez gayet neşeli ve rahatlamış bir sesle :
  - Doktor Bey, celmene hacet kalmadi, pi prezarvatif taha bulduk!..

   

  SOKAKTAN Mİ TOPLUYORUM?
  Temel sevgilisiyle gidiyormuş. Sevgilisi bir mağaza da gördüğü kürkü istemiş.
  Temel hemen vitrin camına bir tuğla atıp içinden kürkü alıp sevgilisine
  vermiş. Daha sonra sevgilisi otomobil galerisinde bir de araba görmüş ve bu
  sefer de onu istemiş. Temel de bunun üzerine
  -Ben bu tuğlaları sokaktan mı topluyorum? demiş.

  SÜNNET
  Temelin çocuğu 20 yaşına basmış ama hala sünnet olmamış. Komşuları Temel’e sormuş:
  - Temel hayırdır... Çocuğun 20 yaşına bastı neden halan sünnet ettirmedin...
  Temel de: Bana ne yahu... Evlenince karusu istediği kadar kestursun.

  100 TANE

  Temel Dursun ’a soruyor:

  - “Ula Dursun sen oruçlu oruçlu kaç hamsi yersun? ”

  Dursun : “Vallaa 100 tane yerim. ”

  Temel : “Olur mu ulan ilk hamsiyi yediğinde oruç bozulur diğer 99 sayılmaz. ”

  Neyse Dursun bunu kafaya takıyor. O da yine yolda gördüğü İdris ’e soruyor:

  - “Ula İdris sen oruçlu olarak kaç hamsi yersun? ”

  İdris : “Valla 50 tane falan. ”

  Dursun : “Ula 100 tane deseydun sana bir şey anlatacaktum. ”

   

   


Yorum Yap